A+ A A-

 

Milas Süt Birliği Başkanı - Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkan Yardımcısı Ali İhsan Gezgin, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, “üretimin her alanında olduğu gibi tarımda da kadınlarımızın büyük emekleri var. Üretime ve toplumların ilerlemesine önemli katkılarda bulunan kadın çiftçilerimizin Dünya Kadın Çiftçiler Gününü kutluyoruz” dedi.

151018baskangezginciftcilergunu_74078.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş

15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü dolayısıyla Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan GEZGİN, bir mesaj yayınladı. Başkan Gezgin, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Milas Süt Birliği’nin yaklaşık 3 bin üyesi bulunuyor. Kayıtlı üyelerimizin büyük bir bölümü erkek olsa da aile olarak üretim yapıldığından kadınlarımızın daha çok üretimde emek verdiğini görüyoruz. Dolayısıyla kadın çiftçilerimiz Birliğimizin adeta lokomotifi niteliğinde. Kadınlarımız, sabah kalktığında eşiyle birlikte ineğinin başına giden hatta bir erkekten daha çok çalışandır.
Birlik yönetimi olarak biz de bu bilinçle, kırsal kesimde yaşayan kadınların konumlarının güçlendirilmesinin, sağlıklı bir dünyada, herkes için refah, eşitlikçi ve huzurlu bir gelecek inşa etmenin temelini teşkil ettiğini düşünerek, kırsal kesimde yaşayan kadınlara ve kız çocuklarına yatırım yaparak toplumsal ilerlemeyi sağlamayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda belirli aralıklarda kırsal mahallelerimizde özellikle kadın üreticilerimize yönelik çeşitli eğitim çalışmaları düzenliyoruz. Eğitimlerimizle kız çocuklarımızı, kadınlarımızı daha bilinçli üretici ve birey olmalarına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu eğitimlerimizle kadınlarımızın refah seviyesi yüksek kaliteli bir yaşam sürmesini hedefliyoruz.
Sosyal etkinliklerimizle de yanlarında olmaya çalıştığımız, projelerimizde mutlaka yer verdiğimiz başta süt üreticisi kadınlarımız olmak üzere tüm kadın çiftçilerimizin 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü kutluyorum.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin