A+ A A-

 

Milas Yörük Obaları ve Kültür Derneği ile Milas Çamlıca Mahalle Muhtarlarının ortaklaşa düzenlediği 2. Çamlıca Yörük Şöleni’ne çevre il ve ilçelerden birçok vatandaş katıldı. Şölen, oldukça büyük ilgi gördü.

161018yoruksenligi.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Milas Yörük Obaları ve Kültür Derneği ile Milas Çamlıca Mahalle Muhtarlarının ortaklaşa düzenlediği 2. Çamlıca Yörük Şöleni’ne çevre il ve ilçelerden birçok vatandaş katıldı. Şölen, oldukça büyük ilgi gördü.
Şölene; İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanvekili Faik Karagöz, Milas İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas İlçe Sağlık Müdürü M. Ergun Kırova, Milas Telekom Müdürü Birol Acar, MUSKİ Milas Şubesi Müdürü Güray Emiroğlu, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Muğla Muhtarlar Federasyonu Başkanlığı, Seydikemer Yörük Türkmen Derneği Başkanı ve Muğla Yörük İl Beyi ve Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliğini Temsilen İsmail Uzunoğlu, Fethiye Yörük Türkmen Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak, Bodrum Yörük Obaları Derneği Başkanı Perihan Tırınç, Dalaman Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Kadriye Efe, İncirliova Gönüllüleri Yörük Türkmen ve Efeler Derneği Başkanı Hulusi Genişoğlu, Söke Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Halil Döndü, Muğla Yörük Obaları Derneği Kurucu Üyeleri Germencik Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Ruhi Doğan, İncirliova Yörük Derneği Başkanı İzzet Erkaç, Muğla Egeli Yörük Türkmen Derneği Başkanı Halil Çakar, Milas Tarım ve Orman İlçe Müdür Vekili, Yeni Milasspor Kulübü Başkanı Ahmet Karabıyık, Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Milas ADM yetkilileri, daire amirleri ve çok sayıda muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.
12 Ekim Cuma günü Milas Yörük Obaları Kültür Derneği ile Milas Çamlıca Mahalle Muhtarlığının, Çamlıca’da ortaklaşa düzenlediği 2. Geleneksel Çamlıca Yörük Şöleni büyük bir katılımla, coşkulu bir şekilde gerçekleşti. Temsili Yörük göçüyle başlayan şölene, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ile çevre il ve ilçelerden gelen Yörük üye ve başkanları ile kalabalık Yörük Göçü yapıldı.
Göç sonrası şölen alanında verilen akşam yemeği ve sunucu Fethiye Yörük Türkmen Kültür Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak’ın sunumuyla, Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Erkan Turgut’un açılış konuşması ile etkinlikler başladı.
Başkan Erkan Turgut konuşmasında, protokol üyelerine tek tek ‘Hoş geldiniz’ dedikten sonra şölene ev sahipliği yapan Çamlıca Muhtarına ve Çamlıca halkına teşekkür etti.
Şölen alanının düzenlenmesinde emeği geçen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Turgut sözlerine şöyle devam etti: “Biz Yörük kültürünü yaşatmak için yola çıkanlardanız. Bizim derneğimizde siyaset yok, her siyasi görüşe saygımız var. Bizim amacımız; sen ve ben yok, birlik ve beraberlik içerisinde kültürümüzü yaşatmak istiyoruz.” dedi.
Başkan Turgut; çevre il ve ilçelerinden gelen dernek başkanlarına tek tek teşekkür ettikten sonra gelen misafirlere teşekkür edip, saygılarını sunarak iyi eğlenceler diledi.
Başkan Turgut’un açılış konuşmasının ardından sırasıyla CHP Milas eski İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Milas Belediye Başkanvekili Faik Karagöz, İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, konuşmalarında birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Konuşmalar sonrasında sahneye ilk çıkan Kültür Bakanlığı Sanatçısı Kerimoğlu İsmail Uzunoğlu, türküleriyle coşturdu. Yörük halk oyunu ekipleri, coşkuya eşlik ettiler. İsmet Camcı’nın şiir okumasının ardından Kültür Bakanlığı Türk Halk Müziği Sanatçısı Mehmet Topçuoğlu sahneye çıktı. Türkülerine; Bodrum Yörük Obaları Derneği Başkanı Perihan Tırınç ve eşi Mehmet Ali Tırınç karşılıklı oyunlarıyla eşlik etti. Mehmet Topçuoğlu’nun sahnesini tamamlamasının ardından yağmur başladı. Hava koşulları sebebiyle, sahneye diğer sanatçılar çıkamadı. Misafirler, olumsuz hava koşulları sebebiyle şölen alanından ayrılmak zorunda kaldı. Yağmurun dinmesiyle birlikte; Çamlıca halkı yeniden şölen alanına toplanarak davul ve zurna eşliğinde gecenin geç saatlerine kadar doyasıya eğlendiler.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin