A+ A A-

 

Milas Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından ilk defa gerçekleştirilen kermes vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Kermesten elde edilen gelirlerin; vakfın ihtiyaçları ve yardıma ihtiyacı olan öğrenciler için kullanılacağı öğrenildi.

120918kermes.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Milas Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından ilk defa gerçekleştirilen kermese, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Dün saat 10.00-22.00 aralığında, Milas Atapark’ta bulunan kermese vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Kermes etkinliğine; Milas Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül, MHP’li Belediye Meclis Üyesi İlhan Şimşek, MHP’li Belediye Meclis Üyesi ve Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, MHP Milas İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri, Milas Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Atapark alanına kurulan Yörük Çadırı’yla da kültürü tanıtan Milas Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı; hedeflerinin hem Yörük kültürünü tanıtmak hem de yardıma ihtiyacı olan öğrencilere ulaşabilmek olduğunu dile getirdi.
Milas Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül, kermesten elde edilen gelirlerle vakfın ihtiyaçlarının karşılanacağını ve ayrıca yeni okul döneminin açılmasıyla birlikte ihtiyacı olan öğrencilere ulaşmak olduğunu ifade ederek: “Milas Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı olarak, ilk kez kermes etkinliği düzenledik. Atapark alanına kurduğumuz Yörük çadırıyla, kültürümüzü de tanıtmak istedik. Kermesimize, vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Herkese çok teşekkür ederiz. Kermesten elde ettiğimiz gelirler ile vakfımızın ihtiyaçlarını karşılayacağız. Ayrıca, 17 Eylül’de yeni okul dönemi başlıyor. Okul masraflarını karşılayamayacak durumda olan tespit ettiğimiz öğrencilerimizin, okul ihtiyaçlarını gidereceğiz. Kermese gelerek, bize destek olan herkese tekrar teşekkür ederiz.” dedi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin