A+ A A-

 

Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milaslı sosyal medya içerik üreticisi Ömer Can Sümerli’nin talebini kırmayarak kamera karşısına geçti. Videoda Sümerli ile 9 taş oynayan Kaymakam Arslan, oyun aralarında soruları yanıtladı.

09082018dokuztasmanset.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş

Milas Kaymakamı Eren Arslan, video paylaşım sitesi Youtube’da içerik üreten Ömer Can Sümerli’nin konuğu oldu. Yayınlanan videoda Arslan, Sümerli ile birlikte 9 taş oynadı. Oyun aralarında ise mülki idare amirliğinin zorluğu, Arslan’ın eğitim sistemine bakış açısı gibi konular konuşuldu.
İlk olarak genç içerik üreticisi Sümerli’nin ‘Kendinizi ve mesleğinizi tanıtır mısınız?’ sorusunu yanıtlayan Arslan, “1978 Artvin doğumluyum. İlk, orta, lise tahsilinden sonra Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu ve mülki idare amirliği sınavlarını başarıyla tamamlayarak mesleğe başlamış oldum. Yaklaşık 19 yıllık mülki idare amiri olarak ülkemizin farklı coğrafyalarında, farklı il ve ilçelerinde görev yaptım. 1,5 yıldır da Milas’ta görev yapıyorum.” dedi.
Sümerli’nin ‘Eğitim hayatınızda örnek aldığınız biri var mıydı?’ sorusunu yanıtlayan Arslan, halk arasında ‘Efsane Vali’ olarak da bilinen ve ortaokul yıllarında İlçe Müftüsü olan babasının görevi gereği Milas’ta yaşayan Recep Yazıcıoğlu’nu kendisine örnek aldığını söyledi. Arslan, “Küçük yaşlardan itibaren, belki de okul sıralarındayken dahi mesleğimiz seçmiştim. Kaymakam olmayı istiyordum ve severek mesleğimi seçtim. Tabi çocukluk yıllarında değil ama; lise ve üniversite yıllarımda benim için mesleki anlamda idol olan rahmetli valimiz Recep Yazıcıoğlu’dur. Onu kendime örnek biri olarak gördüm. Bunun yanında Türk tarihimizde çok önemli değerlerimiz var. Hepsinden de bir parça bir şeyler özümsediğimi düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.
Milas’ın eğitim yapısı hakkındaki kişisel görüşlerini aktaran Arslan, “Milas; nüfusu kalabalık, dışarıdan çok göç alan bir ilçemiz. Öğrenci sayısı itibariyle de 23 bine yakın öğrencimiz var. Eğitimde Milas’ın kendine özgü bir takım koşulları da var. Birçoğu kırsalda olan 132 mahallesi var. Bu mahallelerde de açık okullarımız var. Burada birçok okulumuzda birleştirilmiş sınıflar var. Bu bizim arzu ettiğimiz eğitim kalitesine ulaşmamızı engelliyor. Ama mahalle halkı da okulun açık olmasını istiyor. Bu bizim için biraz handikap. Okul çeşitliliği açısından da her türlü okulumuz var. Özel okullarımız, mesleki okullarımız, klasik okullarımız mevcut. Altyapımız da müsait. Zaman geçtikçe, nüfus arttıkça ilave yatırımlara ihtiyaç oluyor. Yeni kampüs alanımızda çok güzel okullarımız oldu.” dedi.
Son olarak videoyu izleyenlere tavsiyelerde bulunan Milas Kaymakamı Eren Arslan, “Ne yaparsanız yapın, kendinize çok güvenin. Ülkenize çok güvenin, çok sevin. Kendinizi sevdiğiniz, ilgi duyduğunuz bir alanda çok iyi geliştirin. Tüketen değil üreten olun. Milli, manevi, ahlaki değerleriniz; sizi toplumda örnek gösterilecek gençler haline getirebilirse bunlar size bir şey ifade eder, değer katabilir.” şeklinde konuştu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin