A+ A A-

 

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile Hac ibadetini yapmak üzere Milas’tan kutsal topraklara gidecek 34 hacı adayı için Milas İlçe Müftülüğü tarafından uğurlama töreni düzenlendi.

06082018milaslihaciadaylari_538f0.gif
Haber: Demet Leyne Turhan
Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile Hac ibadetini yapmak üzere Milas’tan kutsal topraklara gidecek 34 hacı adayı için Milas İlçe Müftülüğü tarafından uğurlama töreni yapıldı.
İlçe Müftülük binası önündeki program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Din görevlilerinden oluşan koro çeşitli ilahileri seslendirdi.
Törende konuşan Milas İlçe Müftüsü Ali Saim Doğru; Hac ibadetinin önemine değinerek, yolculuğa çıkacak olanlarla aynı heyecanı yaşadığını belirtti.
Müftü Doğru, "Rahman'ın misafiri hacı adaylarının heyecanlarına çok yakından şahit oluyoruz. Hacı adaylarının yaşadıkları bu güzelliğin günahlara kefaret olmasını diliyorum. Türkiye ve İslam alemi için hacı adaylarından, bol bol dua etmelerini bekliyorum. Allah ibadetlerinizi makbul eylesin, yolunuz açık olsun." dedi.
Müftü Doğru’nun konuşmasının ardından hacı adayları, otobüslerle Dalaman Havalimanına doğru yola çıktı. Hacı adayları, Dalaman Havalimanından uçakla kutsal topraklara yolculuk etti.
Hacı adaylarının kesin dönüşünün, 10 Eylül tarihinde gerçekleşeceği öğrenildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin