A+ A A-

 

MİŞTİ, genç tiyatroculardan oluşan ekibiyle “Eglaf” isimli tiyatro oyunuyla seyirci karşısına çıktı. Genç yetenekler, tam not aldı.

310518tiyatro.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
Birçok tiyatro topluluğunu Milaslılarla buluşturmanın yanı sıra amatör tiyatro gruplarına da sahne desteği veren Milas Belediyesi, tiyatro oyunu sahnelemek isteyen genç yetenekleri de geri çevirmiyor. Bu kapsamda son olarak Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosunun genç tiyatrocuları, Yankı Büyükkaraca’nın yazıp yönettiği “Eglaf” oyununu Toplantı ve Düğün Salonu’nda sahneledi. Genç tiyatrocuların muhteşem performansları göz doldurdu. Gösteri sonunda genç tiyatrocular izleyicilerden tam not aldı.
Mayıs ayı başında MİŞTİ tarafından sahneye konulan Zamazingo ile başlayan tiyatro rüzgarı Milas’ta devam ediyor. MİŞTİ’nin deneyimli oyuncuları tarafından sahnelenen ve adete üç gün boyunca kapalı gişe oynayan Zamazingo adlı oyunun ardından şimdide genç MİŞTİ ekibi hünerlerini sahneledi.28-29 Mayıs tarihleri arası Yankı Büyükkaraca tarafından yazıp yönetilen Eglaf oyununu başarıyla sahneleyen genç yetenekler seyirciyi büyüledi.
Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun yeniden yapılanmaya gitmesiyle tiyatro anlamında yeniden atağa geçildiğini belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Mayıs ayı içerisinde önce MİŞTİ’nin deneyimli oyuncularını keyifle izledik. Ardından Nebi Uslu Tiyatro Şenlikleri kapsamında beş gün boyunca bir birinden güzel oyunlar sahnelendi. Şimdi de genç MİŞTİ ekibimiz oyunlarını başarıyla sahnelediler. Önümüzdeki süreçte de Milas’ta bu tür etkinlikleri sürdüreceğiz” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin