A+ A A-

 

Vergi borcu yapılandırılmasında ikinci taksit için bugün son gün! Borç yapılandırma yapan vatandaşların borçlarının, ilk iki taksitini ya da peşin ödemeyi bugüne kadar yapması gerekiyor. Ödeme yapmayanlar yapılandırma hakkını kaybedecek. Vergi daireleri bugün 00.00'a kadar açık olacak.

310517vergi.jpg
Haber: Hamza Balandı
Vergi borcunda milyonlarca vatandaşı ilgilendiren yapılandırma uygulamasında ikinci taksit ödeme süresi bugün son buluyor.
Her türlü vergi ve vergi cezaları, gecikme faizleri ve zamları, gümrük vergileri, trafik, askerlik, nüfus, seçim, karayolu geçiş ücreti RTÜK idari para cezaları, YURT-KUR öğrenim ve katkı kredisi borçları, SGK ve belediyelere borçlar düzenleme kapsamında yer alıyor. Bu borçlardan biri için yapılandırma yapanların ilk iki taksiti ödemesi gerekiyor. Ocak ayındaki ödemeler mayıs ayına ertelenmişti.
VERGİ DAİRELERİ 24.00'E KADAR AÇIK
Bugün gece saat 24.00'e kadar Milas Vergi Dairesi açık olacak. Kamu bankaları da bugün saat 21.00'e kadar açık kalacak.
Maliye Bakanı Naci Ağbal, katıldığı canlı yayında yeniden yapılandırmadan yararlananların mayıs ayında ödeme yapması gerektiğini belirterek, “Bunun telafisi yok. Yeni yapılandırma kanunu ödenmeyen dönemler için yeni bir imkân sunmuyor. Son şans, mutlaka borcunuzu ödeyin.” uyarısı yapmıştı.
Maliye Bakanı, “Gerek birinci taksiti ödememiş, gerek peşin ödemesini yapmayanlar için mayıs ayı son fırsattır. Böylelikle kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmaya devam etsinler. Mayıs ayı içinde ödemesini yapmayanlar için gerekli takibatı yaptıracağız.” ifadelerini kullanmıştı.
Yapılandırma sürecinde taksitler iki ayda bir ödeniyor. İlk iki taksiti ödemeyenler yapılandırma hakkını kaybedecek.
Yapılandırılan borç 6 taksit (12 ay), 9 taksit (18 ay), 12 taksit (24 ay), 18 taksit 36 ay vade ile ödenecek. Borçların bir takvim yılı içerisinde, ikiden fazla ödenmemesi veya eksik ödenmesi durumunda yapılandırma hakkı kaybedilecek. Başka bir deyişle iki taksiti art arda ödemeyenin yapılandırma hakkı son bulacak.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin