Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

sercan-ergin.jpgMerhaba sporsever okurlarım bugün sizlere köşemde, Türkiye profesyonel voleybol ve amatör voleybol takımlarının sezon başında yaptığı yeni yaptırımlar hakkındaki bazı konuları irdelemek voleybol takımlarımızın 2020-2021 sezonunda kullanacağı toplar hakkında bilgi vermek istiyorum.

Türkiye’de sporda her yıl sezon öncesi yeni uygulamalar yapılıyor futbol branşında olduğu gibi voleybol branşında da bazı kuralların yanı sıra takımların salon içerisinde oynadıkları voleybol toplarında nasıl toplarla oynanacağı hakkında yeni talimatlar geldi.2019-2020 sezonundan itibaren takımların oynayacağı voleybol topları bilgilendirildi. Voleybol toplarının hangileriyle oynanması hakkında görüşlerini aldığımız Muğla Voleybol İl Temsilcisi Sayın Ümit Zafer Dokucu Avrupa Voleybol Federasyonu’nun CEV 2020 Tokyo Olimpiyatları, Avrupa Kıta elemeleri ve şampiyonlar ligi müsabakaları kullanılacağını açıklaması üzerine lig ve alt yapı müsabakalarında kullanılan topların modelinde değişikliğe gidilmiştir. Değişiklik aşağıda belirtilen şartlar çerçevesinde kademeli olarak uygulanacaktır. 1 Kasım 2019 tarihinden itibaren Vestel Venüs Sultanlar liginde müsabakalar V.200W Model top ile oynanacaktır. Açıklamasında bulundu, Muğla Voleybol İl Temsilcisi Ümit Zafer Dokucu
bu tarihe kadar mevcut kullanımda olan Mikasa MVA 200 top ile Mikasa V 200 w top ile birlikte kullanılabilecektir. 2019-2020 sezonunda Sigorta Efeler ligi, Kadın erkek bölgesel lig kadın erkek, genç kız, Yıldız Kız, Küçük Kızlar, Midi Kızlar takımları bu toplarla oynanacaktır.
2019-2020 sezonunda federasyonumuzca Art salonlarda sigorta Efeler ligi müsabakaları Mikasa V 200 model top ile oynanacaktır dedi. Voleybol Federasyonu profesyonel ve bölgesel liglerde yer alan voleybol takımlarımıza, Mahalli voleybol liglerinde yer alan amatör takımlarımıza önümüzdeki sezon Federasyonumuzca müsabakalarda kullanılmak üzere ve maç antrenmanları kullanımı için federasyonca önümüzdeki yıl temin edilecektir.” açıklamasında bulundu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin