Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

özgür1.jpgBen her “köşe yazısı” yazanı okumam. Mesela bizim Hamle'de Namık Açıkgöz hocam dünyaya aynı pencereden bakmadığımız halde, yazılarını kaçırmadığım bir düşünen, yazandır... Dünyaya aynı pencereden baksak ta Hüseyin Kocabıyık'ta uzun zamandır okumadığım bir kalemdir. Geçen Cuma günü telefonda Nejat Altınsoy ile beni yazdığını söyledi. “Hayırdır inşallah” deyip, önce yazısının başlığına baktım. “Muğla'nın köşe yazarlarından alıntılar” başlığı atmış. Nereden neyi alıntıladığını merak ettim.
Alıntı filan yoktu... Abartılı övgüleri ve hak etmeyenleri de övdüğü için kendisini okumuyorum. Yazılarında Muğla'dan övmediği adam da kaldı mı bilmiyorum. Herhalde bir biz kalmış olmalıyız ki, bizi de halletmiş! Çok fena övmüş...
Yazısında “Sevgili okurlarım gazeteci yazar Özcan Özgür için bundan bir yıl önce oturduğu yerden bu kadar güncel yazıları nasıl yazabiliyor diye bir köşe yazım olmuştu. Sevgili kardeşim Özcan’da bu yazdığım yazıyı anlamamış olacak ki bana biraz kırılmış. Hattı zatında ben Sayın Özgür’ü onure etmiştim. Her babayiğidin işi değil her gün değişik konularda köşe yazıları yazan gazeteci yazar Özcan Özgür gibi.” demiş.
Övmüş mü, yermiş mi, dalgamı geçmiş anlamadım...
Yazısında “üstat” demiş, “gazeteci” demiş, “köşe yazarı” demiş, “adları güzelliklerle anılır.” demiş... Böyle bir şey yok. Beni her okuyanın güzelliklerle anmadığını biliyorum. Üstat değilim. Gazeteci ve yazar olmadığımı da kaç kere yazdım. “Fikir işçisiyim”..
Hüseyin ağabey rica ediyorum, ne olur beni yazma. Övme beni...
xx xx xx
Kemal Kılıçdaroğlu “Tüm CHP'li üyelerimizin okumalarını tavsiye ederim” demiş. Nerede demiş, ne zaman demiş bilmiyorum. Bir tivıtır paylaşımında demiş. Belki sizde görmüşsünüzdür. Şöyle devam etmiş;
“Parti içinde herkes 'Ben ne olacağım' sorusunu soruyor. Bazılarının derdi partiyi iktidar yapmak değil, partide koltuk kapmak peşinde! Nasıl belediye başkanı, nasıl milletvekili olurum, derdinde!
CHP'nin acilen bir dava partisine dönüşmesi lazım... Bize davasına inanan, her türlü saldırıya karşı koyacak ideolojik donanıma sahip, parti disiplininden kopmayacak inançlı dava adamı lazım.
Kemal KILIÇDAROĞLU / CHP Genel Başkanı”
Bu sözlerin altına imzamı atarım. Tabi insan merak ediyor. Ali Acar da öyle biri miydi; derdi partiyi iktidar yapmak değil de koltuk kapmanın peşinde miydi? Anketten birinci çıktığı ve Marmaris Belediyesi partinin başarı ölçümlerinde ilk 5'te yeraldığı halde 31 Mart için aday gösterilmemesinin nedeni bu mudur?
Ya Hasan Karaçelik, Haşmet Işık? Bunlarında partilerini iktidar etmemek gibi bir dertler mi vardı? Ya Osman Gürün... Partiyi iktidar etmek gibi bir derdi olup, koltuk peşinde olmadığı için mi aday gösterildi?
xx xx xx
Ya Mehmet Kocadon... Sadece O'nunla değil, Bodrumlularla ve dolayısıyla Muğlalılarla kedinin fare ile oynadığı gibi oynandı... Başkan Kocadon muhtemelen Cumartesi günü sayın Kılıçdaroğlu'nun kendi elleriyle Bodrum adayı olarak atadı...
Kimin kararı yanlıştı? Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nın mu, 40 Parti Meclisi (PM) Üyesi'nin mi?
PM üyeleri sağlıklı kararlar veremiyorlarsa “ki veremiyorlar” Ali Acar ve Hasan Karaçelik'in de sayın Kılıçdaroğlu'nun kendi elleriyle aday gösterilmesi gerekmez miydi?...
Gerçekten bu Parti Meclisi kararları sayın Kılıçdaroğlu'nun müdahalesini gerektirecek duruma geldi ise Osman Gürün'de o Parti Meclisi'nin kararı ile aday gösterildiğine göre, Osman Gürün'ün adaylığı da tartışılır olmaz mı?
Hem “iktidar olmak” gibi derdi olan bir parti, belediye başkanlarını seçenlerle birlikte parti üyelerine de saygısızlık edip Parti Meclisi üyelerinin eline teslim eder mi? Adaylarını tartışılır hale getirir mi?
Şimdi sormazlar mı; madem Mehmet Kocadon'u aday gösterecektiniz, Osman Gürün'ü büyükşehir adayı gösterirken Bodrum adayı göstermediniz? Neden 8 aday adayı çıkmasına yol açtınız ve Bodrum'u “önseçim” havasına soktunuz?
xx xx xx
Artık anlatayım;
“Köyün ağası traktörle şehre giderken, köyün garibi Yaylı Memed'i yanına almış. Yolda tezekle karşılaşmışlar. Ağa Yaylı Memed'e “Memed şu tezeğin yarısını ye, traktörü sana vereyim” demiş. Yaylı Memed şaşırmış olur mu filan, bakmış ağa ciddi, tezeğin yarısı yemiş. Ağa direksiyonu Memed'e vermiş. Yaylı Memed traktörün direksiyonunda şehirden köye dönerlerken yarım kalan tezekle karşılaşmışlar. Yaylı basmış frene, durmuşlar. “Ağam” demiş Yaylı Memed, “Bak köye giriyoruz. Gel şu yarım tezeği ye, traktörü al” diye devam ederken, ağa “Olur mu öyle şey, hiç ağa tezek yer mi?” diye tepki göstermiş. Yaylı Memed gülerek “İyi de ağam köylü beni direksiyonda görünce rezil olursun.” deyince ağa çaresiz iner yarım tezeği yer, direksiyona geçer. Yaylı Memed ağasına sorar:
-Ağam köyden çıkınca tezeği yedim, traktör kimin oldu?
-Senin.
-Köye gelirken kalan tezeği sen yedin, traktör kimin oldu?
-Benim.
-Ağam o zaman biz bu tezeği neden yedik?”
Öncelikle Büyükşehir adayı belirlenirken bir önseçim yapılsaydı bu siyasi tezek yenmemiş olabilirdi!
xx xx xx
Bodrum Belediye Başkanı Kocadon hafta sonunda Kılıçdaroğlu tarafından muhtemelen Bodrum adayı yapıldı. Kocadon ben bu yazıyı yazarken, Bodrum adaylığını kabul etti mi etmedi mi bilmiyoruz. Bu konuyu yarın ele alırız.
Mesele üçüncü büyükşehir aday kim olacak meselesi ise, Behçet Saatcı DP'den Büyükşehir adayı olabilir. O da olmazsa üçüncü yolcular o gün erkenden ilçe başkan adaylarına oylarını verip mangala giderler.
Belki ilçe başkanı adayına oy verme gereği de duymazlar diyeceğim, ama ilçe başkan adayları başta Ortaca ve Dalaman olmak üzere hemen her ilçede üç, dört aday var. Seçenek bol...
Şekillendirdiği “siyasi Muğla” Başkan Gürün'ü mutlu ediyor mudur bilmiyoruz, ama bu eser sayelerinde “istikrarsızlık abidesine” dönen Kılıçdaroğlu ile kendisinin eseri olduğunun bilincinde olmalı...
Hiç merak etmesin 31 Mart'ta sandıktan çıkacak sonuç da kendi esri olacak!
Dua etsin sandıktan Bodrum'da Mehmet Kocadon, Marmaris'te Ali Acar, Ortaca'da Hasan Karaçelik çıksın... Yoksa Fethiye'de çoktan Muhittin Kayabaş seçimi kazandı da Bodrum'da Mehmet Tosun, Marmaris'te Serkan Yazıcı, Ortaca'da Av. Recep Güneş çıkınca Dr. Mehmet Nil Hıdır'ın Büyükşehir Başkanlığını tebrik edebilir... (!)
xx xx xx
Geçen hafta Ali Acar resmen DSP'nin Marmaris adayı oldu. Başkan Acar, sosyal medya hesabından “DSP Genel Merkezi’nde beni içtenlikle karşılayan Sayın Genel Başkan Önder Aksakal ve ekibine teşekkür ediyorum. Ortak amacımız ülkemize ve Marmaris’e daha iyi hizmet edebilmek. Atatürk’ümüzün çizdiği yolda, halkçı Ecevit’in emeğiyle kurulan DSP’nin yalnızca Türkiye’ye değil Dünya’ya örnek belediyesi olmak için yola çıktık. Marmaris’imize hayırlı olsun” derken, CHP adayı Mehmet Oktay'da Marmaris Siteler'de bir otel lobisinden partililerine kısa konuşmasında şu ifadede bulundu:
“Parti Meclisi tarafından oybirliği ile bu görev bize verildi. Belediye Başkanlığı dönemimizde emin olun herkese kapımız sonuna kadar açık olacak. Hepinizin huzurunda söz veriyorum. Cumhuriyetin kalesi yaptığımız Marmaris’i elbirliği ile demokrasinin de kalesi yapacağız”
Doğru söylemiş... Marmaris'in demokrasinin kalesi olabilmesi için, önseçimle aday gösterilmiş olması gerekirdi! Benim asıl merak ettiğim Marmaris'i kimle, kimlerle Cumhuriyet'in kalesi yaptılar?
xx xx xx
Farkındayım Kocadon'un atanması bile birçoğunuzun keyfini yerine getirememiş olabilir. Ki bizim Halilibrahim Sağuş da sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:
“Mutsuzluktan Kurtaracak Ve Kendinize İyi Hissettirecek Öneriler: Kitap okuyun, yargılamayın.. Kendiniz olun, söz vermeyin.. Müzik dinleyin.. Vazgeçmeyi bilin, çalışın, dinlenin, gezin.. İnsanlara bağlanmayın.. Çok dinleyin, az konuşun.. Her söylenene inanmayın.. *Ha birde siyasete bulaşmayın ve konuşmayın.”
Ben sevgili Halilibrahim'in tavsiyesine uyacağım. Nasıl olsa konuşmuyor, yazıyorum...
-----------------------------------------------------------
GÜNÜN SÖZÜ: Bugünün güneşiyle dünün çamaşırlarını kurutamazsınız. (Süleyman Demirel)
ÇİVİ
Arkadaşım, “CHP her adım attığınızda merdiven basamağı var sanıp boşluğa düşmektir.” dedi.
Beni Bi Gülmek Aldı: )))))

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin