A+ A A-

 

Bosna Hersek’te düzenlenen güreş şampiyonasında rakiplerini yenerek Balkan Şampiyonu olan Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi sporcuları Abdullah Akdağ ile Ramazan Tekin ve antrenörleri Abdullah Aldemir; Muğla Valisi Esengül Civelek ve Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ziyaret etti.

130918gures.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol

Bosna Hersek’te gerçekleştirilen güreş şampiyonasında altın madalya almaya hak kazanan Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi sporcusu ve Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Abdullah Akdağ ile Ramazan Tekin; Muğla Valisi Esengül Civelek, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz’ı ziyaret etti.
Başarılı sporcuların Muğla Valisi Esengül Civelek’e yaptıkları ziyarete Muğla İl Gençlik ve Spor Müdürü Serkan Öçalmaz, Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi Müdürü Bünyamin Emik, Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi Antrenörleri Abdullah Aldemir ve Mustafa Boylu eşlik etti. Şampiyon güreşçileri ve antrenörleri tebrik eden Vali Civelek, Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezine kazandırdıkları başarılar, yetiştirdikleri sporcular ve spora verdikleri önem için teşekkür etti. Vali Civelek, "Gençlerimizin başarısından dolayı gurur duyuyorum. Muğla'da sporcularımızın özellikle uluslararası şampiyonalarda başarılı olması tüm Muğla'yı mutlu ediyor. Milaslı iki gencimizi tebrik ederim" dedi.
Daha sonra ise sporcular, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ziyaret etti. Arslan, ata sporu güreşte aldıkları başarılı sonuçlarla Milas’ı gururlandıran güreşçilere çeyrek altın hediye etti.
Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş ve yönetim kurulu üyeleri Hakkı Çoban, Kübra Güngör, Zafer Özkan; başarılı sporcuları Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi’nde ziyaret ederek başarılarının devamını diledi.
Kiriş, “Kazanılan başarı bizleri çok sevindirdi. Ay yıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandıran öğrenci arkadaşlarımıza ve eğitimci hocalarımıza teşekkür ediyorum. Güreş, Yörük kültürünün bir parçasıdır. Pehlivanlık bizim kanımızda var, her güreşte içimiz kıpır kıpır oluyor. Dernek olarak gereken her türlü desteği vermeye hazırız.” diyerek açıklamalarda bulundu.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin