A+ A A-

 

12 ülkenin katılım gösterdiği Bosna Hersek’te düzenlenen güreş şampiyonasında mindere çıkan Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi sporcusu ve Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Abdullah Akdağ ve Ramazan Tekin, rakiplerini bir bir yenerek Balkan Güreş Şampiyonu oldular. Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi antrenörü Abdullah Aldemir’in çalıştırdığı milli takım ise takım halinde şampiyon oldu.

110918gures.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Balkan Minikler Güreş Şampiyonası’nda Greko-Romen stilde mindere çıkan güreşçilerimiz müthiş bir başarının altına imza atarak bütün sikletlerde altın madalya kazandı. Bosna Hersek’te düzenlenen 15 yaş minikler Balkan Güreş Şampiyonası’nda Türkiye, Greko-Romen, Serbest ve Kadınlarda birinci olurken, Greko-Romen stilde 10 sikletin tamamında altın madalya kazanarak kırılması güç bir rekorun altına imza attı.
Milliler Serbest stilde ise 10 sikletin tamamında finale yükselirken 7 altın madalya aldı.
Yıllardır şampiyon yetiştiren Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi Müdürü Bünyamin Emik, güreş antrenörleri Abdullah Aldemir ve Mustafa Boylu, kurum personeli Mehmet Yıldırım ile Soner Ölmez, Balkan Güreş Şampiyonası’nda fark yaratarak dikkat çektiler.
Greko-Romen stilde mindere çıkan Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi ve Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmamhatip Lisesi öğrencisi Abdullah Akdağ, 38 kiloda birinci ve ikinci turda Bulgar rakiplerini devirerek finalde Sırp rakibi de yenerek altın madalya kazandı.
Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi sporcusu ve Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ramazan Tekin de 51 kilogramda final müsabakasında rakibini yenerek Balkan Şampiyonu oldu. Balkan Güreş Şampiyonu olarak Milaslıları sevince boğan Akdağ ve Tekin, şampiyonluklarını Türk halkına armağan etti.
Greko-Romen stilde mindere çıkan 41 kiloda Fedai Murat Aydın, 44 kiloda Berati İnanç, 48 kiloda Azat Sarıyar, 52 kiloda Alperen Berber, 57 Kiloda Onur Yurtada, 62 kiloda Yusuf Talha Kara, 68 kiloda İbrahim Odunkıran, 75 kiloda Ömer Tatar ve 85 kiloda Berda Adsöz de rakiplerini mağlup ederek altın madalya kazandılar. Greko-Romen milli takımımız 250 puanla takım halinde şampiyon olurken, 157 puanla Bulgaristan ikinci, 154 puanla Sırbistan üçüncü oldu.
SERBEST STİLDE 10 FİNAL 7 ALTIN
Serbest güreş takımımız ise şampiyonada tüm sıkletlerde finale yükseldi. 10 finalin 7 tanesini kazanan milliler 7 altın 3 bronz madalyanın sahibi oldu. 38 kiloda Uğurcan Şahin, 41 kiloda Bekir Özcan,48 kiloda Erhan Algan, 52 kiloda Özgür Gök, 57 kiloda Sevban Yahşi, 75 kiloda Emre Çiftçi ve 85 kiloda Hasan Bostanlı Altın, 44 kiloda Batuhan Böke, 62 kiloda Muhammed Yılmaz ve 68 kiloda Mevlüt Özdemir gümüş madalyanın sahibi oldu. Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi antrenörü Abdullah Aldemir’in çalıştırıcılığını yaptığı milli takım da şampiyonada takım halinde şampiyon oldu.
Serbest güreş milli takımımız topladığı 235 puanla Balkan şampiyonu olurken,182 puanla Bulgaristan ikinci, 117 puanlı Romanya üçüncü oldu.
KADINLARDAN 9 MADALYA
15 yaş minikler Balkan Şampiyonasında mindere çıkan kadın güreşçilerimiz ise 4 altın,3 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplam 9 madalyanın sahibi oldu.
33 kiloda Cansu Özer, 36 kiloda Şevval Çayır, 42 kiloda Ayşe Yanardağ ile Büşra Efe Altın, 46 kiloda Songül Aydemir, 54 kiloda Selvi İlyasoğlu ve 66 kiloda Melis Sarıtaç gümüş, 39 kiloda Esra Kaya ile 50 kiloda Ayşe Erkan Bronz madalya kazandı. Kadın milli takımımız da topladığı 205 puanla Balkan şampiyonu olurken 200 puanla Romanya ikinci, 101 puanla Bulgaristan üçüncü sırada yer aldı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin