A+ A A-

 

Milas’ta yaşayan lise öğrencisi Ömer Faruk Özerten’in girişimiyle yayın hayatına başlayacak olan ‘Triotik’ Dergisi, ilk sayısının çıkarılması için destekçi ve sponsor arıyor.

11072018dergi.gif
Haber: Gülşah Baştaşkın
Milas’ta yaşayan ve triatlon, bisiklet gibi sporlarla ilgilenen lise öğrencisi Ömer Faruk Özerten’in girişimleriyle ve Mylasa Spor Kulübü’nün manevi desteğiyle yeni bir dergi yayın hayatına başlayacak. ‘Triotik’ adıyla vitrinlerde yer alacak olan derginin ilk sayısının çıkarılması için 17 yaşındaki lise öğrencisi Özerten, destek ve sponsor arıyor. Derginin 3 aylık periyotlarla yayınlanacağını belirten Özerten, dergiden elde ettiği gelirin bir kısmını sağlık kuruluşlarına bağışta bulunacak.
Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Özerten, sporun yalnızca futbol olmadığını göstermek ve Türk toplumunda fazla bilinmeyen sporları tanıtmak amacıyla çıktığı bu yolda, derginin devamlılığını sağlamak için destek ve sponsor arayışına girdi.
Koşu, yüzme ve bisiklet gibi aktivitelerin aynı oyun parkuru içerisinde yapıldığı oldukça zor bir spor olan triatlon ile ilgilenen Özerten tarafından oluşturulan spor dergisi Triotik Dergisi’nde alanında uzman sporcuların hikayeleri, sporculara öneriler, yarışma takvimi ve spor haberleri yer alıyor.
Dergi içerisinde farklı bölümler olduğunu ifade eden Özerten, “Bir sporcu olarak bu dergiyi Türkiye’ye kazandırmak istiyorum. Bu dergide farklı bölümler var. Bunlardan bir tanesi yarışma takvimi. Bu bölümdeki amacım organizasyonları tanıtmak değil, kaliteli organizasyonları tavsiye etmek. Böyle düşünüyorum çünkü, birçok insan katıldığı ilk yarışmanın kalitesizliği nedeniyle spordan uzaklaşıyor. ‘Tüm organizasyonlar aynı’ denildiği zaman spor okuyucusu da spordan uzaklaşıyor. Bunu göz önünde tutarak iyi bir filtreleme ile tavsiye edilen yarışma takvimi oluşturdum.” şeklinde konuştu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin