A+ A A-

 

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü Milas Toplum Sağlığı Merkezi, meme kanserinin erken teşhis edilmesi için 16 Şubat’a kadar Atapark’ta Meme Kanseri Tarama Aracı ile hizmet verecek.

140218mamografi.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Milas Toplum Sağlığı Merkezi, günümüzde kadınlarda çok sık rastlanan meme kanserini önlemek için geçtiğimiz pazartesi günü Atapark’ta ücretsiz mamografi çekimi hizmeti başlattı. Daha önce Güllük, Ören ve Selimiye’de yapılan mamografi çekimleri, 16 Şubat Cuma gününe kadar Atapark’ta devam edecek.
“Meme kanserinde erken teşhis çok önemli, o yüzden 40-69 yaş arası kadınların mamografi çekimlerine özen göstermeleri gerekiyor. Risk grubundaki kadınların bir an önce meme kanseri tarama aracımıza gelerek mamografi çekimini yaptırmaları kanserle mücadelede büyük önem taşıyor. ” diyen yetkililer, risk grubundaki kadınlara çağrıda bulundu.
09.00 ile 16.00 saatleri arasında yapılacak testlerde muayene olmak isteyen kadınların randevu alarak mamografi çekimlerine gelmeleri isteniyor.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin