A+ A A-

 

Milas Toplum Sağlığı Merkezi tarafından başlatılan ücretsiz mamografi testleri Güllük, Ören ve Selimiye’nin ardından Milas Atapark’a geldi. 

130218mamo.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Muğla İl Sağlık Müdürlüğü Milas Toplum Sağlığı Merkezi tarafından başlatılan ücretsiz meme kanseri teşhis aracı Milas’ın Atapark Meydanı’nda hizmet vermeye başladı. 40-69 yaş aralığındaki kadınlar için büyük risk taşıyan meme kanserinin erken teşhis edilmesi amacıyla başlatılan mamografi testleri kapsamında Milas’ın Güllük, Ören ve Selimiye mahallelerindeki kadınlar muayene edildi. Dün sabah 9.00 itibariyle Atapark’ta mesaisine başlayan Meme Kanseri Tarama Aracı, cuma günü saat 16.00’ya kadar Milas Atapark Meydanı’nda hizmet verecek.
40-69 yaş aralığındaki kadınlar için büyük risk oluşturan meme kanseri, müdahale edilmediğinde ölümcül sonuçlanabiliyor. Türkiye’de her 4 kadın kanser hastasından birinin meme kanseri olduğuna dikkat çeken uzmanlar, her yıl yapılması gereken mamografi çekimlerinin erken teşhis sağlayacağını ve hastalığın tedavi edilebildiğini belirtiyor.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin