A+ A A-

 

Meme kanserinin tedavisinde büyük önem taşıyan erken teşhisin sağlanması için risk grubundaki 40-69 yaş aralığındaki kadınlara ücretsiz mamografi çekimi hizmeti sunan Muğla İl Sağlık Müdürlüğü Milas Toplum Sağlığı Merkezi, Milas’ta yaşayan kadınları mamografi çekimine davet etti.

070218memekanser.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Kadınlar için büyük risk oluşturan meme kanseri, zamanında müdahale edilmediğinde ölümle sonuçlanabiliyor. Türkiye’de her 4 kadın kanser hastasından birinin meme kanseri olduğuna dikkat çeken uzmanlar, her yıl yapılması gereken mamografi çekimlerinin erken teşhis için büyük önem taşıdığına dikkat çekiyor. Erken teşhis ile tedavisi mümkün olan meme kanseriyle mücadele için çalışma başlatan Muğla İl Sağlık Müdürlüğü Milas Toplum Sağlığı Merkezi, meme kanseri riski taşıyan 40-69 yaş arasındaki kadınlara ücretsiz mamografi çekimi hizmeti sunuyor. Kanserin erken evrede teşhisinin sağlanması amacıyla yapılan tarama çalışması Milas’ın 4 noktasında gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz pazartesi günü Güllük Belediye Meydanı’nda başlayan mamografi çekimleri, bugün Ören Mahallesi’nde devam edecek.
Mamografi çekimi yaptıran risk grubundaki kadınlar, kanserle mücadelede bir adım öne geçtiler.
SIRADA SELİMİYE VE MİLAS MERKEZ VAR
Ücretsiz mamografi çekimleri; 8-9 Şubat tarihlerinde de Selimiye Evlendirme Salonu yanında, 12-16 Şubat’ta da Milas Atapark Meydanı’nda sona yapılacak. 09.00 ile 16.00 saatleri arasında yapılacak olan mamografi çekimlerine katılmak isteyen kadınların, (0252) 512 81 62 numaralı telefondan randevu almaları gerekiyor.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin