A+ A A-

 

Sosyal belediyecilik anlamında projelerini hayata geçirerek birçok ilke imza atan Muğla Büyükşehir Belediyesi, sağlık alanında verdiği hizmetlerle vatandaşların yüzünü güldürüyor.

231217evde_d9e22.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
Sosyal belediyecilik ve rutin hizmetlerin yanı sıra sağlık alanında da bir çok projeyi hayata geçiren Muğla Büyükşehir Belediyesi bu alanda yaptığı hizmetlerle örnek teşkil ediyor.
Belediyenin sağlık alanındaki en önemli hizmetlerinden biri ise “Evde Bakım Hizmeti”.
100 BİN TIBBİ MÜDAHALE
Belediyenin deneyimli personeli, rutin ziyaretler ve ihtiyaç duyulması anında hastaların evlerine gidiyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinde pansuman, yatak yarası bakımı, serum takılması, enjeksiyon, sonda takılması, şeker-tansiyon ölçümü gibi hizmetleri veriliyor. Ekipler, talepler doğrultusunda saç-sakal tıraşı, vücut bakımı ve banyo gibi hizmeti de veriyor.
Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılında başlattığı evde bakım hizmeti kapsamında bu güne kadar 12 bin 250 haneyi ziyaret etti. Bu evlerde 100 bin 353 tıbbi müdahalede bulunan ekipler, 25 bin 425 de genel bakım yaptı.
ENGELLİYE VE HASTAYA ÜCRETSİZ NAKİL
Belediyenin sağlık alanında ki önemli hizmetlerinden biri ise nakil işlemleri. İhtiyaç duyulması halinde belediye hasta vatandaşı evinden alarak ilgili sağlık kurumuna götürüyor. Oradaki işlemlerinin takibini de yapan ekipler, işlemlerin tamamlanmasından sonra hastayı tekrar evine getiriyor. Bu güne kadar nakli gerçekleştirilen hasta sayısı ise 14 bin 155.
Muğla Büyükşehir Belediyesinin vermiş olduğu Evde Bakım Hizmeti vatandaşlardan ilgi ve destek görürken, hizmetten faydalanan vatandaşlarda büyük memnuniyet duyuyor.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin