A+ A A-

 

Muğla Büyükşehir Belediyesinin 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle il genelinde ve Milas’ta da gerçekleştirdiği kan şeker ölçümü ve diyabet hastalığı ile ilgili bilgilendirme, vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

211118diyabet.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının diyabet hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için il genelinde gerçekleştirdiği kan şeker ölçümü ve bilgilendirme hizmeti vatandaşlar tarafından ilgi gördü.
Sağlık ekipleri; Milas’ta ve merkez mahallelerde ücretsiz diyabet testi yapıyor ve kan şekeri değerleri normalin üstünde olduğu tespit edilen vatandaşlara da ilgili sağlık birimlerine yönlendirmesini gerçekleştiriyor.
Etkinlik kapsamında, Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri Milas Salı Pazarı’nda kurdukları stantta, vatandaşlara ücretsiz kan şekeri ölçümü yaptı.
Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında; Milas’ın Bafa, Beçin, Ören mahallelerinde gerçekleştirilen ücretsiz kan şekeri ölçümünün ardından Milas Salı Pazarı’nda vatandaşlar, şeker hastalığına karşı bilinçlendirildi ve ölçümleri yapıldı. Şeker hastalığı olduğu düşünülen hastalar, ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendirildi.
Ücretsiz kan şekeri ölçümleri; 22 Kasım Perşembe günü Güllük Mahallesi’nde belediye başkanlığı binasında saat 10.00-12.00 arasında diyabet hastalığına farkındalık yaratmak amacıyla vatandaşlara eğitim semineri verilecek. Aynı zamanda Güllük Mahallesi’nde saat 09.30-12.30 aralığında da kan şekeri ölçümü yapılacak.
Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında; sağlık ekipleri son olarak Milas’ın Selimiye Mahallesi’nde 23 Kasım Cuma günü saat 09.30-12.30 aralığında ücretsiz kan şekeri ölçümü etkinliğin gerçekleştirecek.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin