A+ A A-

Başkan Kocadon, CHP’den istifa ettig

CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon partisinden istifa ettiği ve DP’den büyükşehir belediye başkan adayı olduğu konusunda sorulan sorulara “Hayırlı olsun” diyerek cevap verdi.

130219kocadon_8b424.jpg

“Muğla'dan nefret ettim, Muğla'yı gözden çıkardım” iddiası

CHP’den istifa edip DSP’ye geçen Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında çok çarpıcı bir iddiada bulundu. Acar, yaklaşık bir buçuk yıl önce Kılıçdaroğlu’yla yaptığı görüşmede Kılıçdaroğlu’nun, "Muğla’dan nefret ettim ve Muğla’yı gözden çıkardım" dediğini iddia etti. CHP İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen ise, "Sayın Genel Başkanın böyle bir cümle kurabileceğini düşünmüyorum" dedi.

090219kilicdaroglu_8531d.jpg

CHP’nin Milas adayı belli oldu

CHP Parti Meclisi, Milas Belediye Başkan Adayı’nın mevcut başkan Muhammet Tokat olduğunu açıkladı.

061218chpmilasaday_391a9.jpg

Saatcı İYİ Parti’den istifa edip, büyükşehire aday oldu

İYİ Parti ile CHP arasında Muğla’da yapılan ittifaka tepki gösteren Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Muğla Büyükşehir Belediye Bağımsız Başkan Adayı olduğunu açıklayarak İYİ Parti’den istifa etti.

080219behcetssatci_5a49b.jpg

“Bafa Gölü alarm veriyor”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda gerçekleşen görüşmelerde, Muğla ve Milas’ın sorunlarını Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a iletti. Vekil Girgin, Bafa Gölü’nün kirlilik nedeniyle alarm verdiğini söyledi.

261118bafagolu.jpg

Ergun çiftçiye destek ödemelerini sordu

İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, çiftçilere her yıl temmuz ayında yapılan destek ödemelerinin yıl sonuna gelinmesine rağmen halen ödenmediğini belirterek Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye soru önergesi yöneltti.

231118ergunciftci.jpg

İttifakta ‘Muğla’ için karara vardılar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaptıkları ortak basın açıklamasında, CHP ve İYİ Parti'nin demokratik anlamda çok geniş bir işbirliğini hayata geçirdiklerini açıkladı. İttifak kapsamında; sadece Muğla Büyükşehir Belediyesi için destek verilecek ve Milas’ta dahil Muğla’nın her ilçesinde iki parti de ayrı adaylar çıkaracak.

260119chp_52d4a.jpg

Yüksel: “Başkanlık ağlama makamı değildir!”

Milliyetçi Hareket Partisi Milas İlçe Başkanlığı yönetimi tarafından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ferat Yüksel, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın belediye borçları nedeniyle hizmet üretemediğini belirterek, “Bırak mazeret üretmeyi. Sen belediye başkanı isen kaynak üreteceksin. Büyükşehir yasasına mazeret bulmayacaksın, gelirim yok diye ağlamayacaksın. Orası ağlama makamı değil, hizmet üretme makamı” dedi.

191118yuksel_40c03.jpg

AK Parti’ye eğitim karnesi verdiler

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, 2018-2019 eğitim öğretim yılını düzenlediği bir toplantıyla değerlendirdi. Vekil Özcan, açıklamaların ardından AK Parti için oluşturdukları eğitim karnesini kamuoyuyla paylaştı.

240119akpartikarne_ee4fd.jpg

Milaslı çiftçilerin sorunları meclis gündeminde

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Milaslı çiftçilerin sorunlarını TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda gerçekleşen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bütçe görüşmeleri sırasında CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Bakan Pakdemirli’ye aktardı. Vekil Girgin, Milas’ın Savran-Yaşyer mevkiindeki 48 bin dekar tarımsal alanın sulanabilmesi amacıyla planlanan sulama barajının yapımının hızlandırılması konusuna değinerek, mümbit toprakların suyla buluşması gerektiğinin altını çizdi.

191118ciftci.jpg

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin