A+ A A-

 

AK Parti Muğla Milletvekili Adayı Yavuz Demir’in Güllük’teki seçim çalışmaları sırasında sözlü saldırıda bulunan kişinin, 15 Temmuz FETÖ’nün darbe girişimi sırasında, sela okunmasına müdahale etmek için cami imamına saldıran asker emeklisi F.Ö. olduğu ortaya çıktı.

23082018provakasyonmanset_21fc5.gif
Haber: Demet Leyne Turhan
AK Parti Muğla Milletvekili Adayı M. Yavuz Demir’in, Güllük mahalle pazarında bir vatandaşla tartıştığı görüntülerin gündeme gelmesinin arkasında 15 Temmuz Fetullahçı Terör Örgütünün 2016 yılında darbe girişimine karşı camilerden sela okunması sırasında imama sözlü saldırıda bulunan F.Ö. olduğu belirlendi.
Medyaya yansıtılmayan görüntülerde, F.Ö.’nün cumhurbaşkanı ve Yavuz Demir’e hakaretlerinin ardından son olarak “24 Haziran’dan sonra sizi zaten alacaklar” ifadesini kullandığı ve ardından tartışma başladığı öğrenildi.
Demir’e sözlü saldırıda bulunan kişinin iddia edildiği gibi pazar esnafı değil, emekli bir albay olan F.Ö. olduğu ortaya çıktı.
F.Ö’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Güllük camiisinden sela okunması sırasında, buna müdahale ederek sela okunmasını engellemeye, cami görevlisini darp etmeye çalıştığı, sözlü hakaretlerde bulunduğu ve imamın haber vermesiyle gelen 10 kişinin müdahalesiyle amacına ulaşamadığı belirlendi. F.Ö’nün sosyal medya hesaplarında da sık sık yönetime hakaret içeren ve aşağılayıcı ifadeler kullandığı görüldü.
Bilindiği gibi Demir, söz konusu saldırıya ilişkin yasal haklarını kullanacağını açıklamıştı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin