A+ A A-

 

AK Parti Milas İlçe Başkanlığı Seçim Bürosu, Milas’ın Gümüşkesen Caddesi’nde düzenlenen törenle açıldı. AK Parti Milas İlçe Başkanlığı Seçim Bürosu açılışına katılan, AK Parti Muğla Milletvekili Adayı M. Yavuz Demir konuşmasında “7 düvel değil, 70 düvel bir araya gelse bu Cumhuriyete zerre kadar dokunamayacak” dedi.

050618akparti_a3f92.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
AK Parti Milas İlçe Başkanlığı Seçim Bürosu, Milas’ın Gümüşkesen Caddesi’nde düzenlenen törenle açılışı gerçekleştirildi.
Açılışa; AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz, AK Parti Muğla Milletvekili Adayları M. Yavuz Demir ve Hüseyin Zafer Alkaya, MHP Muğla Milletvekili Adayı Salih Soykan, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim, Milas Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası Başkanı Mustafa Sezgin, Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nurol Paskal, Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban, AK Partili Belediye Meclis Üyeleri, Milas 42 nolu Şehiriçi Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ahmet Arıcı, Milas Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Sarban ve gaziler, AK Parti Muğla Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Emre Güçlü, AK Parti Milas Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir, AK Parti Milas Gençlik Kolları Başkanı Kadir Bingöl, muhtarlar ve partililer katıldı.
AK Parti Milas İlçe Başkanlığı Seçim Bürosu, kurdele kesim töreninin ardından açıldı.
Açılış törenine katılan herkese teşekkür eden AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, seçim bürosunun hayırlı olmasını diledikten sonra sözü AK Parti Muğla Milletvekili Adayı Hüseyin Zafer Alkaya’ya verdi. Alkaya, kendinin de Milas’ın bir evladı olduğunu söyledikten sonra Milas’a sağlık alanında önemli yatırımlar yapılması için çalışacağını kaydetti.
Alkaya’nın konuşmasının ardından sözü alan MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz, Milas’ta seçim bürosunun hayırlı olmasını diledikten sonra Cumhur İttifakı’nın önemine değinerek, AK Parti ve MHP’nin el ele ülkenin bekası için çalışacağını vurguladı.
Başkan Yılmaz’ın ardından MHP Muğla Milletvekili Adayı Salih Soykan, kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Soykan’ın konuşması sonrasında AK Parti Muğla Milletvekili Adayı M. Yavuz Demir, partililere seslendi.
Demir, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu yolda Yavuz ağabeyinizin ve teşkilatımızın arkasında verdiğiniz bu kutlu mücadeleden dolayı sizleri gözlerinizden öpüyorum. Bu seçim çok farklı bir seçim. Elbette geçtiğimiz dönemki seçimler de çok önemliydi. Ama emin olun bu seçim; ülkemizin, aydınlık cumhuriyetimizin, geleceğinin seçimi. Bu seçim Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekası için. Onun için özellikle sizlerden rica ediyorum, bu Cumhur İttifakı’nı herkese anlatın.
Macera peşinde koşan bazı siyasi partiler, siyasi düşünceler var. Bu arkadaşlara iyi anlatın ülkemizin içinde bulunduğu durumu. Her bir tarafımızda düşmanlar, hainler. İçeride ayrı çalışıyorlar, dışarıda ayrı. Bizimle savaşıyorlar. Adeta yedi düvel karşımızda. Ama bizim öyle bir liderimiz var ki, onlara ‘7 düvel değil 70 düvel bir araya gelse bu Cumhuriyete zerre kadar dokunamayacak.’ Bakın, bu dönem hepimiz daha heyecanlıyız. Hepimiz daha hırslıyız. Neden? Ülkemizi çok daha ileriye taşımak adına. Bu büyük devlete hiçbir kimsenin zarar vermesine asla müsaade etmeyiz. Geçmişten beri gerek ABD, gerekse Avrupa devletleri, Türkiye’ye ödev vermeye alışmışlardı. Hep görevlendiriyorlardı. Artık öyle bir dünya yok arkadaş! Ey ABD, ey Avrupa; aklınızı başınıza alın. Artık sizin yönlendireceğiniz bir Türkiye Cumhuriyeti yok!”
“LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMÜYOR!”
Sadece konuşmakla siyasetin olmadığını dile getiren Demir, Milas’ı CHP baskısından kurtaracağını ifade ederek: “Üç gündür Bodrum’dayım. Bütün Muğla’yı dolaşıyorum ve dolaşmaya da devam edeceğim. İnatla anlatacağım ve buradaki CHP takıntısını da ortadan kaldıracağım. Söz veriyorum sizlere. Bunu Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte yapacağız. Hem de göreceksiniz çok güzel yapacağız. Öyle Atatürk gibi bir değeri, Cumhuriyet gibi bir değeri, laiklik gibi bir değeri bizden asla alamazlar. Bunlar bizim vazgeçilmez değerlerimiz. Onlara sığınarak siyaset yapmayı bıraksınlar. Hizmet versinler hizmet! Lafla peynir gemisi yürümüyor. Bodrum’da da dengeleri bozacağız. Bodrum’da kimyalar bozulmaya başladı bile. Çünkü beni tanıyan hemşerilerim var. Ben buranın evladıyım, ben burada doğdum. Karış karış biliyorum. Benim 10 yıllık belediyecilik tecrübem var. Ben bugüne kadar hiç kimseye sormadım. Gelen vatandaşa ‘Hangi partidensin, Hangi görüştensin?’ diye sormadım. Burada olan kardeşlerim bilir, herkese kayıtsız, şartsız hizmet ettim. Bundan sonra da kayıtsız, şartsız hizmet etmeye devam edeceğim. Milas’ı CHP baskısından kurtaracağım. Söz veriyorum size.” diye kaydetti.
“Kimse kusura bakmasın, ben kontrolsüz bir adamım. Beni bir tek yüce Allah’ım kontrol edebilir. Biz sadece liderimizden feyiz alırız. Onun için kimse heveslenmesin. Öyle bildikleri milletvekili gibi bir vekil de değilim ben. Bunu da herkese duyuruyorum. Hep beraber göreceğiz. Meclisi 25 yıl önce bırakmıştım, bıraktığım gibi tekrar döneceğim. Hala ekibim orada beni bekliyor.
Ben devleti tanıyan bir kardeşinizim. 30 yıllık devlet tecrübem var. Ben 30 yaşında rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın danışmanı olma şerefine erdim. Onun için ben hem siyaseti bilirim, hem de devleti bilirim. Artık bu dönemden sonra hiç kimse böyle bizi oyalamaya, bizi kandırmaya asla niyetlenmesin. Havalarını alırlar.” ifadelerini kullanan Demir, vekil olursa Milas için elinden geleni yapacağının altını çizdi.
“YILLARCA MİLAS İHMAL EDİLDİ”
Yıllarca Milas ve Muğla’nın ihmal edildiğinin altını çizen Demir, son olarak sözlerinde şu ifadelere yer verdi: “Biz burada birlikte mücadele edeceğiz. Bakın, çok sevdiğim kardeşlerim geldi. Bugün artık siyasi tarafımızı bir kenara bırakıp, önce Milas diyeceğiz, önce Bodrum diyeceğiz, önce Muğla diyeceğiz. Hepimizin büyük sıkıntıları var. Ama şunu bilin, bugün itibariyle Milas’ta hepinizi kucaklayacak yüreğe sahip, sevgiye sahip bir Yavuz Abiniz var. Bana güvenmenizi rica ediyorum.
Bizim bir şansımız var. Öyle ‘Gidip de 2-3 yıl ben meclisi öğreneyim, şu devletteki işleri bir öğreneyim diye, vakit kaybetmeyeceğim. Ben zaten oradan geldim. Gider gitmez önce Milas’a hizmetleri yağdırmaya başlayacağım. Bu konuda herkese söz veriyorum.
Beni gururlandırdılar. İlk defa Başbakanım bana dedi ki, ‘Başkan, sen çok yakınıyordun’ Evet çok yakınıyordum. Dedim ki, ‘Bir Milas’ı görün, bir Bodrum’u görün, biz ihmal edildik. Biz yıllarca Fethiye’ye baktık. Muğla’ya baktık. Artık buraya da bir kıymet verin, değer verin.’
Sağ olsunlar Milas’a bu değeri verdiler. Milas’ın 30 yıl sonra, İrfettin Akar’dan sonra, ilk defa 1. Sınıf bir milletvekili adayı oldu. Ben biliyorum ki, onlar beni nasıl onurlandırdıysa, sizler de oylarınızla beni gururlandıracaksınız. Onların karşısına alnım ak bir şekilde çıkacağım. Diyeceğim ki, ‘Siz bana güvendiniz, işte buyurun biz de Milas’ta, Muğla’da oylarımızı bu şekilde artırdık.’
Daha çok konuşacağız, Milas’ta 3-5 tane meydan mitingi yapacağız. Herkese anlatacağız. Yavuz Demir’in kim olduğunu bilecekler. Bilmeyenler bilecekler. Yavuz Demir’in bu bölgede 10 yıllık güzel bir belediye başkanlığı geçmişi var. Allah izin verirse milletvekili olarak da sizlerin sayesinde bu Milas’a, Muğla’ya imzamı atacağım. Söz veriyorum.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin