A+ A A-

 

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilleri Genel Seçimleri’nde, Milas’tan 4 isim TBMM’de milletvekili adayı olarak gösterildi. AK Parti, CHP ve İYİ Parti’nin ilk sıralardaki milletvekili adaylarını da Milaslı isimler oluşturdu.

210518milletvekilleriadayi_1522c.jpg
Haber Merkezi
Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde, Milas’tan 4 isim kesinleşen listelere göre Muğla Milletvekili Adayı olarak gösterildi.
Milas’a bağlı Güllük Beldesi’nde 1999-2009 yılları arasında belediye başkanlığı yapan ve AK Parti’nin kurulduğu yıllarda tüm meclis üyeleriyle birlikte AK Parti’ye geçen Yavuz Demir, AK Parti’nin ilk sıradan Muğla Milletvekili Adayı oldu. Özellikle Güllük halkı ve ilçe halkı tarafından saygın kişiliğiyle bilinen Demir’in ilk sıradan milletvekili adayı gösterilmesi, Milas’ta sevinçle karşılandı.
CHP Muğla Milletvekilleri sıralamasında da Milas farkı dikkat çekti. Tam 9 yıldır CHP Milas İlçe Başkanlığı yapan ve Milas’a bağlı Karacahisar Mahallesi’nden olan Suat Özcan, CHP’nin 2. sıradaki Muğla Milletvekili Adayı olarak açıklandı.
Milas’ın Kargıcak Mahallesi’nden olan Metin Ergun de İYİ Parti’den 1. sıradaki Muğla Milletvekili Adayı olarak gösterildi.
Yeni dönemde TBMM’de olması beklenen Demir, Özcan ve Ergun’un, Milas’ı ve bölgeyi güçlü bir şekilde temsil etmek için hazırlandığı bildirildi.
27. Dönem Milletvekilleri Genel Seçimleri Muğla Milletvekilleri Adayları şöyle;
AK Parti: 1. Yavuz Demir, 2. Yelda Erol Gökcan, 3. Muhittin Kayabaş, 4. Hüseyin Zafer Alkaya, 5. Eylem Tan, 6. Kadir Dağlı, 7. Arif Sert. Milaslı Yavuz Demir ve Hüseyin Zafer Alkaya, AK Parti milletvekili listesinde ilk sıralarda bulunuyor.
AK Parti Muğla Milletvekili ilk sıra adayı Yavuz Demir; 1953'te Muğla'da doğdu. Eğitimci; Ankara Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi'ni bitirdi. Milli Eğitim Bakanlığı müfettişliği kadrosuyla Bakan Danışmanlığı ve Meclis Danışmanlığı görevlerinde bulundu. Kemerköy Yönetim Kurulu üyeliği ve 1999-2009 yılları arasında AK Parti Güllük Belediye Başkanlığı görevlerinde bulundu. Devlet Liman Okulu Almanca Bölümü'nden sertifika aldı. Almanca bilen Yavuz Demir, evli ve 2 çocuk babasıdır.
CHP: 1. Mürsel Alban, 2. Suat Özcan, 3. Burak Erbay, 4. Süleyman Girgin, 5. İbrahim Ertürk, 6. Emine Yenilmez Aydemir ve 7. Yamaç Kaya.
Suat Özcan; 1960 yılında Milas’a bağlı Karacahisar Mahallesi’nde doğdu. Sınıf öğretmeni olarak 25 yıl görev yapan Özcan, meslek yaşamında müdür yardımcılığı ve şube müdürlüğü yaptı. Son 9 yıldır CHP İlçe Başkanlığı yapan Özcan, evli ve 2 çocuk babasıdır.
İYİ Parti: 1. Metin Ergün, 2. Ertan Küçükay, 3. Koray Hayvacı, 4. Peyami Cinaz, 5. Nesrin Aştı, 6. Cahit Karaöz, 7. İzel Kuşkun.
Metin Ergün; 23 Şubat 1963'te Muğla ili Milas ilçesi Kargıcak köyünde doğdu. Babasının adı Tevfik, annesinin adı Nazife'dir. Öğretim Üyesi; Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek Lisansını Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde, Doktorasını Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamladı. Erzurum Atatürk ve Konya Selçuk Üniversiteleri Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde Öğretim Üyesi olarak ders verdi. 1996'da doçent, 2006'da profesör unvanını aldı. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi'nde Öğretim Üyeliği görevinde bulundu. 21. Dönem Muğla Milletvekili. İyi düzeyde İngilizce ve Rusça bilen Ergün, evli ve 2 çocuk babasıdır. 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde MHP' den Muğla milletvekili seçilmiştir.
MHP: 1. Mehmet Erdoğan, 2. Hacı Çelik, 3. Salih Soykan, 4. Hüseyin Kaan Kürşat Gönül, 5. Ertuğrul Avcı, 6. Serkan Şafak, 7. Temel Irmak.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin