A+ A A-

 

MHP’den İYİ Parti’ye geçen eski milletvekili Metin Ergun’un, Muğla siyasetinin başarısız isimleri arasında kabul edilmesi Muğla genelinde, parti içi rahatsızlığa neden oluyor.

080518erguniyi_4a490.jpg
Haber Merkezi
MHP’nin eski milletvekili Metin Ergun’un, Muğla siyasetinin başarısız isimleri arasında kabul edilmesi Muğla genelinde, parti içi rahatsızlığa neden oluyor.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin 21 ve 23’üncü dönem Muğla Milletvekili olarak TBMM’ye gönderdiği Prof. Dr. Metin Ergun, Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti’nin kuruluşuyla, bu partinin kurucuları arasında yer aldı. MHP’de siyaset yaptığı dönemde küskünlerin sayısını her geçen gün artıran Ergun’un yeniden İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olması hareketlenme çabasındaki partide açıktan dile getirilmese de rahatsızlıklara sebep oldu. Siyasette yeni bir anlayış ve yeni yüzler idealleriyle çıkış yakalamaya çalışan İYİ Parti’de, geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Meral Akşener’den rozetini alan, Muğla’nın Fethiye ilçesinin başarılı belediye başkanı Behçet Saatcı’nin, isim vermemiş olsa da “Bizim siyasi birikim ve tecrübesi olan arkadaşlara ihtiyacımız var ancak İyi Parti’de eskimiş, toplumda karşılığı olmayan arkadaşlar kusura bakmayacak. İlla makam, mevki şart değil, biri de bensem bu konuda genel başkanımız ne takdir buyurursa çekilmeyi bileceğiz. Bu olmalı, kenara çekilmeyi bileceğiz. Yeni yüzlere ihtiyacımız var.” şeklindeki sözleriyle Ergun’u kast ettiği yorumlandı. Saatcı, bu sözlerle adeta, uygun ortamı bulduğu her seçim döneminde etkisiz çalışmalar yaparak milletvekili olmayı amaçlayan Ergun’u kastediyordu.
Partinin etkin çalışmalar yürüten Milas Teşkilatı da, Milas doğumlu olması dolayısıyla Ergun’la ortak çalışmalar gerçekleştiriyor.
Milletvekili olduğu dönemde soru önergesi vermenin dışında temsil ettiği bölgeye önemli kaynaklar sağlatamayan Ergun’un, özellikle Milas seçmeni nezdinde siyasetin eskiyen yüzü olması ve işlevsizliği yönündeki algısı, İYİ Parti’nin yaratmak istediği değişim ve dinamizm algısını Muğla’da başarısızlığa uğratması bekleniyor.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin