A+ A A-

 

Milas AK Parti Kadın Kolları, 5. Olağan Genel Kurulunu tamamladı. Tek aday ile yapılan genel kurulda Cemile Özdemir, kadın kolları başkanı seçildi.

240218akparti_5697c.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
AK Parti Milas Kadın Kolları, 5. Olağan Kongresi için sandık başına gitti. İlçe Kadın Kolları Başkanı Necla Vatansever’in görev süresinin sona ermesi dolayısıyla yapılan başkan seçimlerinde tek aday olarak çıkan Cemile Özdemir, yeni kadın kolları başkanı seçildi.
Geçtiğimiz cumartesi günü Milas Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan kongreye AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz, AK Parti Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yelda Erol Gökcan, AK Parti Muğla Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Emre Güçlü, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kadir Bingöl, eski AK Parti İlçe Başkanı Levent Akyer, ilçe teşkilatı yöneticileri, AK Partili Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda parti üyesi katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede, gündeme ilişkin mesajlar verildi.
Divan Kurulu şu isimlerden oluştu; Divan Başkanı Yelda Erol Gökcan, Ayşenur Özel, Nevilay Aydınol, Fehime Akdemir ve Necla Vatansever.
Açılış konuşmasını ilk olarak tek aday olan AK Parti Milas İlçe Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir gerçekleştirdi. Özdemir, konuşmasında şunları ifade etti: “Kadın siyasetin nesnesi değil, öznesidir. Kadının mücadelesi, medeniyet mücadelesidir. Bizler bu bilinç ve sorumlulukla Türkiye genelinde 5 milyona yakın üyesiyle, dünyanın en büyük kadın siyasi hareketiyiz. Gittiğimiz her yerde kadının rızasını alarak, gönülden gönüle köprüler kurarak kalpleri fethetme sevdasıyla yolumuza devam edeceğiz. İnşallah devralacağım bayrağı daha yükseklere taşıyarak, 2019 yerel seçimlerde yeni bir tarih daha yazacağız. 1 yılı aşkın süredir birlikte yol aldığımız, güzel çalışmalara imza attığımız, Kadın Kolları Başkanım Necla Vatansever’e başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, yeni dönemde görevde yer alacak olan arkadaşlarımıza da çalışmalarında başarılar diliyorum.”
Konuşmanın ardından Başkan Özdemir, eski kadın kolları başkanı Vatansever’e çiçek takdiminde bulundu.
Çiçek takdiminin ardından eski Başkan Vatansever, kürsüye gelerek faaliyet ve ibra raporunu okudu. Ardından yeni Başkan Özdemir’e görevinde başarılar diledi.
“2019’DA MİLAS BELEDİYESİNİ ALACAĞIZ”
Kısa sinevizyon gösterimlerinin ardından kürsüye AK Parti İlçe Başkanı Fahri Acar geldi.
Başkan Acar, “Fikirlerine önem verdiğim, abla kardeş gibi çalıştığım kadın kollarıyla gurur duyuyorum. Eski başkanım Necla Vatansever’e çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Kadın kollarında yeni görev alan Cemile Hanım’a başarılar diliyorum. Türkiye’nin her yerinde tanklara karşı koyan ve meydan okuyan kadınlarımızı yürekten kutluyorum. 15 Temmuz bizim, milli irademizin ortaya konduğu çok büyük bir mücadelemizdir. Gönül gönüle, el ele verirsek ve içimizdeki küslükleri bir kenara bırakırsak; 2019 yılında inşallah Milas Belediyesini ve 2019 genel seçimlerde de Milas’tan çok büyük bir oy farkı alacağımıza yürekten inanıyorum. Geçtiğimiz günlerde böbrek ameliyatı olan Abdullah Kıbrıslı ağabeyime buradan bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Cemile Hanım be kadın kolları yönetimini bir kez daha tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Başkan Acar’ın ardından kürsüye çıkan AK Parti Muğla İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz, “Kadın mutluysa, ülke mutludur” dedikten sonra şunları kaydetti: “Kadınlara 2. sınıf muamelesi yapan ülkeler asla ilerleyemez. Kadın mutluysa, ülke de mutludur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, kadınlarımızın her alanda önünü açmıştır. Kadınlar, başörtüsüyle meclise girebilmişlerdir. Kadının kafasındaki örtü ile değil; kafasının içindeki fikirler ile üzerindeki elbise ile değil, yüreğindeki inanç ile değerlendirilmesi gerekmektedir. Türk kadınları, tarih boyunca önemli rol oynamıştır. 2018 yılında teşkilatlarımızda bir yenilenme sürecine girdik. Bu bir bayrak yarışıdır. Bizim için koltuklar ve makamlar geçicidir, asıl olan davamızdır. Bayrağı devralacak olan Cemile Özdemir’e yeni görevinde başarılar diliyorum.”
“IŞIĞIMIZI SÖNDÜREMEZLER”
“Bizim enerjimizi kesemezler, ışığımızı söndüremezler” diyerek sözlerine başlayan AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “Muğlalı hanımlara verdiği değeri ispat edercesine, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 4 Mart’ta yapılacak olan Muğla İl Kadın Kolları Olağan Kurulu için Muğla’ya geliyor. AK Parti’de hanımlara verilen değer, başka hiçbir partide yok. Her başarılı erkeğin arkasında başarılı bir kadın vardır. Kadınlarımız bizi çekip çevirir. Evlere giren, gönüllere dokunan kadınlarımızdır. AK Parti’de görev devretmek yok, bir bayrak değişimi vardır. Benim için 3M çok önemlidir. Birisi Marmaris, 25 yılımın geçtiği ve doyduğum yer. Birisi Muğla, orada yöneticilik vasfını yerine getiriyorum. Birisi ise Milas’tır. Bizim 2019’da yerel seçimlerde büyükşehiri almak için bizim 6 tane küçük ilçemiz var. Bunları alacağımıza inanıyorum. Muğla’da almak istediğimiz 2 büyük ilçe var. Bu büyük ilçelerden biri Milas. Milas’ı 2019 seçimlerinde alacağımıza kalben inanıyorum. Biz Milas’ı alırsak, Muğla’yı alırız.” ifadelerini kullandıktan sonra AK Parti Milas Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir’i ve yeni yönetim kuruluna başarılar diledi.
Protokol konuşmalarının ardından seçime geçildi. Tek aday olarak seçime giden Cemile Özdemir, AK Parti Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.
AK Parti Milas Kadın Kolları’nın yeni yönetim kurulu ise şöyle: Çiğdem Hergüner, Çiğdem Yıldız, Arife Konya, Fatma Özer, Hatice Önel, Nezahat Ökten, Ayşe Güngören, Hacere Aslan, Canan Özmen, Gülay Taş, Özlem Kırbaşı, Güneş Özgür, Elvan Yanık, Şemsi Yetimoğlu, Pınar Özer, Nihal Karaoğlan, Huri Toker, Süreyya Özalkan, Selma Guzey, Özlem Sarıoğlu, Gönül Gülbaş, Neslihan Rahat, Fatma Akyer, Ebru Karacan.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin