A+ A A-

 

CHP Muğla Gençlik Kolları Başkanı Bekir Perçin, son zamanlarda yaşanan çocuk istismarı vakalarına büyük tepki gösterdi. Başkan Perçin, “Pedofili bir hastalık değil, insanlık suçudur!” dedi.

200218pedofili.jpg
Haber:Gülşah Baştaşkın
CHP Muğla Gençlik Kolları Başkanı Bekir Perçin, son zamanlarda yaşanan çocuk istismarı vakalarına büyük tepki gösterdi. Başkan Perçin, “Pedofili bir hastalık değil, insanlık suçudur!” ifadelerini kullandı.
Perçin, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Partimiz her zaman çocuk istismarına, kadınlara yönelik cinsel taciz, tecavüz olaylarına karşı mücadele sürdürmüştür. Çünkü taciz ve tecavüz tartışmasız insanlık suçudur. Bizler yetişkin kadınlara karşı yapılan cinsel saldırılara bile tahammül edemezken, son yıllarda çocuklara karşı yapılan cinsel saldırıların artması konusunda çok endişeli ve kızgın olduğumuzu bildirmek isteriz. Devlet imzaladığı ‘Çocuk Hakları Sözleşmesi’ ile çocukları her türlü cinsel sömürü ve saldırıdan korumakla yükümlüdür. Ülkemizin her noktasında sadece büyük illerde değil, Türkiye’nin her yerinde çocuklarımız tehdit altındadır. Bu, ülkemizde ki iktidarın yarattığı zihniyet ve yapılanlara sessiz kalmasından, mahkemelerin tecavüzcüleri hak ettikleri cezayı vermemesinden kaynaklıdır. Bu olaylar evde, okulda, yurtlarda, köylerde, mahallelerde yani kısacası yaşam alanının olduğu her yerde karşımıza çıkıyor. Çocuklar ve kadınlar maalesef ki yüzyıllardan beri erkek egemen toplumun yarattığı baskıya, şiddete, cinsel saldırılara maruz kalarak ya ölüyorlar, ya öldürülüyorlar ya da yaşadıkları travmadan kaynaklı yaşamlarına son veriyorlar. Bu olayların bir bölümü basına ve hukuka yansıtılıp duyulurken, pek çoğu da sessizce ve utançla kapatılıyor. Bu insanlık suçuna maruz kalan aile ve çocuklar ayıplanmak, suçlanmak ve korku nedeniyle bu olayları sessizce kapatmayı tercih ediyorlar. Ancak hiç bir şey, hiçbir reddediş küçük ruhlarda açılan yaraları kapatamıyor. Sessiz kalmak olayı yargıya taşımamak ve korkmak asıl utanması gereken hasta ruhlu ve cinsel dürtülerini kontrol edemeyen sapkın zihniyetlerin insanlık dışı davranışlarını sürdürmesine başka başka çocukların zarar görmesine yol açıyor.”
Pedofilinin bir insanlık suçu olduğunu burgulayan Başkan Perçin, “Artık devlet, cinsel suçlar karşısında caydırıcı kanunlar oluşturmalıdır. Devlet eli sapkın zihniyetleri değil, günahsız canları korumalıdır. Dünyada güzelleştiren kadınlarımızdır. Bu dünyaya barışı ve adaleti getirecek olan yine toplumun aydınlık yüzü olan kadınlarımızdır. Çocuklarımız ise bizim geleceğimizdir. Fikirleri ve bedenleri asla gerici ve sapkın zihniyete teslim edilemez, metalaştırılamaz. Biz Cumhuriyet Halk Partili gençler olarak ne kadınlarımıza ne de çocuklarımıza yapılan cinsel saldırıların cezasız kalmasına izin vermeyecek ve konunun her zaman takipçisi olacağız. Bizler öyle bir dünya kuracağız ki kadınlar özgürce ve korkusuzca yaşayacak. Bizler öyle bir dünya kuracağız ki çocuklar asla zarar görmeyecek ve bizler de bunun gibi açıklamaları vicdan çığlıklarımızla yapmak zorunda kalmayacağız. Pedofili bizim için bir hastalık değil, suçtur. Bu suçu işleyen kim varsa onun karşısında olacağız ve hukuki dayanaklar çerçevesinde en ağır cezayı almaları için mücadele vereceğiz. Devlet artık bu gidişe dur demelidir. Hukuk artık bu işe dur demelidir. Cinsel saldırılara karşı adalet istiyoruz. Pedofili hastalık değil bir insanlık suçudur…” diyerek sözlerini tamamladı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin