A+ A A-

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, parti tüzüğünde yapılacak değişiklikle CHP’nin cumhurbaşkanı adayını parti üyelerinin seçimle belirlemesi gerektiğini belirtti. 

190218ustundag.jpg
Haber Merkezi
CHP Dalaman İlçe Başkanlığını ziyaret eden CHP Muğla Milletvekili Üstündağ, gündeme ve kurultay sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.
9-10 Mart tarihleri arasında tüzük değişikliği kurultayı yapılacağını aktaran Vekil Üstündağ, “Tüzük değişikliğinin en önemli konusu cumhurbaşkanı adayının üyelerle resmi bir ön seçimle belirlenmesidir. Son dakika önümüze bir aday düşmesin, bir sürpriz olmadan, üyelerimizin oyları ile cumhurbaşkanı adayını belirlemek istiyoruz. Bunu tüzükte resmi hale getirmek istiyoruz. Ön seçimi mutlaka tüzüğümüze koydurmalıyız. Bunun için bir imza kampanyası düşünüyoruz. Partiyi 2 genel seçimde birinci yapamayan genel başkanın görevinin sona ermesi lazım, kurultay toplanması lazım. Bu konuyu da gündeme getireceğiz tüzükte olması gereken en önemli hususlardan birisi, bu yeniliğe ve değişime fırsat verilmesini sağlıyor. Güçlü genel sekreterlik çok önemli, son derece yetkili ve etkili bir genel sekreterlik olmalı, bu kaldırıldı. Tekrar geri getirilmesi ile ilgili istekler var. Genel sekreteri kurultay seçiyor. Bu da çok önemli” şeklinde konuştu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin