A+ A A-

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi (ADD), Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör örgütlerine yönelik Suriye’nin kuzey batısında bulunan ve Afrin bölgesinde başlatılan operasyonlarla ilgili açıklama yaptı.

250118add.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi, Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında gerçekleştirilen Afrin operasyonunu değerlendirdi.
Konuyla ilgili açıklama yapan ADD Milas Başkanı Gülçin Erşen, şu konuşmayı yaptı: “Ordumuzun Afrin harekâtında göstermekte olduğu başarı hepimizin gururudur. Suriye konusunda mevcut siyasi iradenin izleye geldiği yanlış politikalar; ordumuzu, Suriye’de bir kez daha yeni bir cephede savaşmak zorunda bırakmıştır. Afrin harekâtında ordumuzun başarılı olması ve bu harekâtın mümkün olan en az zayiatla sonuçlanması biz Atatürkçülerin temel arzusudur. Ülkemiz çıkarlarına yönelik olarak terörist gruplarla her yerde ve her zaman mücadele edilmesi gerektiği inancındayız. Mevcut siyasi iradenin Suriye politikasındaki yanlışlıkların bir an önce düzeltilerek Esad rejimi ile ülkemiz çıkarlarına yönelik işbirliği içinde olması da bu doğrultuda büyük önem taşımaktadır. Emperyalist politikaların başarılı olmaması için sınırlarımızda konuşlanan teröristlerin ortadan kaldırılması ve Esad rejimi ile işbirliği, Türkiye Cumhuriyeti’nin bu aşamadaki önceliğidir.”
“TÜRKİYE MEŞRU MÜDAFA HAKKINI KULLANIYOR”
Afrin operasyonunun, ABD’nin gerçek yüzünü ortaya koyduğunu belirten Erşen: “ABD’nin Orta Doğu’da emperyalist çıkarlarına ve politikalarına karşı uyanık olmalıyız. Afrin harekâtı bir kez daha ABD’nin gerçek yüzünü ortaya koymuştur. Afrin harekâtının başarısından kuşku duymuyoruz ancak dış politikada sürekli yalpalayan mevcut siyasi irade Afrin harekâtı için uluslararası platformda doğru adımları atabilmelidir. PKK/YPG gibi terör örgütlerinin ABD tarafından silahlandırılıyor olması BM Sözleşmesi’nin 51. maddesi kapsamında Afrin harekâtını ‘mecburi’ kılmaktadır. Bu mecburiyet halinin oluşmasında AKP’nin yanlışlıkları ve mezhepçi politikalar temelli ihmalleri, göz ardı edilmemelidir. Mevcut siyasi irade, Afrin harekâtının uluslararası alandaki meşruiyetini sorgulatmamak için Suriye rejimi ile iletişim kanallarını açık tutmalıdır. Türkiye’nin meşru müdafaa hakkını uluslararası alanda iyi anlatmalıyız.” dedi.
Erşen, basın açıklamasında son olarak şunları dile getirdi: “Suriye’nin toprak bütünlüğünü her platformda vurgulamamız büyük önem taşımaktadır. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti toplantıya çağırmalıdır. Çünkü BM’ye üye olan ülkemizin terörizm ile mücadelesi söz konusudur. Kahraman ordumuzun başarısı ve gayreti mevcut siyasi iradenin yanlış politikalarına heba edilmemelidir.”

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin