A+ A A-

 

İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı, düzenlediği tanıtım gecesinde İYİ Parti Milas İlçe Yönetim Kurulu üyelerini tanıttı. Tanıtım gecesine, ilgi büyük oldu.

160118iyi_ac07f.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı, düzenlediği tanıtım gecesinde İYİ Parti Milas İlçe Yönetim Kurulu üyelerini tanıttı.
Milas Belediye Toplantı Salonu’nda 14 Ocak Pazar günü saat 19.00’da gerçekleştirilen İYİ Parti Milas İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Tanıtım Gecesi’ne ilgi büyük oldu.
Gecenin açılış konuşmasını, İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı yaptı.
Çayırlı, açılış konuşmasında şunlara değindi: “8 Aralık 2017 tarihinde İYİ Parti Genel Merkezi tarafından, kurucu il başkanımız İncilay Gezgin Şekerdağ hanımefendi aracılığıyla Milas İYİ Parti Kurucu İlçe Başkanı olarak atandım. Bugün günlerden 14 Ocak 2018. Yani 35 gün gibi kısa süre içerisinde yaptıklarımızı, yaşadıklarımızı sizlerle paylaşmak istiyorum.
Değerli dava arkadaşlarım; görev alır almaz kurucu yönetim kurulu oluşturmak için çalışmalara başladım. Bu anlamda yaklaşık 200 kişi ile temasa geçtim. Bu çalışma ekibini oluştururken futbol antrenörlüğü yapmamdan dolayı, bir çalıştırıcı gözüyle ekibimi oluşturdum. Bir futbol takımında asker oyuncu da olur, general oyuncu da olur. Ama her birinin ayrı özelliğinden faydalanarak bir takım oluşturulur. İşte bende bu düşünceyle toplumun her kesiminden, katmanlarından oluşan gencini, tecrübelisini, emeklisini - çalışanını, kadınını-erkeğini, esnafını-tüccarını, köylüsünü-şehirlisini dikkat ederek her meslek gruplarından oluşacak şekilde bir yönetim oluşturdum. Bu süreçte itiraf etmeliyim ki, burada olan arkadaşlarımız en cesaretli olanlarıdır. Beni en çok üzen ise 7-8 avukat arkadaşımıza teklif sunmama rağmen, Türkiye'nin geldiği konumundan dolayı görev almak istemediler. Oysaki bizler hukukun ve adaletin temsilcisi olduğunu inandığımız bu temsilcilerin en başta olması gerektiğini ve bize öncü olmaları gerektiğini düşünmekteyim. Bu anlamda bir hukuk ve adaleti temsil edecek bir avukatın olmadığından dolayı şahsım adına özür diliyorum.”
Güçlü bir yönetim kadrosu oluşturduğunu ifade eden Çayırlı, “Değerli dava arkadaşlarım, bu yönetim kurulunu oluşturur iken, tıpkı evlilik müessesinden olduğu gibi üç s kuralını, yani sevgi-saygı-sadakat gibi üçlü saç ayağını dikkate alan ana kriterlerde olmak üzere, saygınlık-ekonomi-zaman-kariyer-vizyon, misyon gibi alt kriterler doğrultusunda hazırladım. Yine ayrıca bir üçüncü kriter olarak her düşünceye sahip olan milliyetçi, demokrat, merkez sağ, muhafazakar, Ülkücü, Atatürkçü gibi her düşünceye sahip bir yönetim oluşturduk. Bu yönetimi yaparken şuna iyi dikkat ettim. Siyasette cesaretli olanların yanında saygın, dürüst, ahlaklı, haramı ve helali dikkat eden, ticareti ve yaşam tarzı ile örnek kişilerden oluşması gerektiğini düşündüğüm için öncelikle Milas’ta, sonrasında Muğla’da ve en sonunda da Türkiye’de temiz siyaset anlayışı getirmek için, siyasi geçmişleri olanlardan ziyade, kişilikleri ön planda olacak şekilde yönetim kurulu oluşturdum. Değerli dostlar, bu kısa sürede sahiden de çok yoruldum. Meslektaşım mali müşavirler iyi bilirler, aralık-ocak ayları en yoğun olduğumuz aylardır. İnanın bu süreçte gecemi gündüzüme kattım. 8 Aralık’tan bu yana her gece 3 veya 4 de yattım. Takdir edersiniz ki benimde bir işim var, bakmakla mükellef olduğum ailem var. Gündüz yapamadığım mesleki işlerimi gece yaptım. Bana bu konuda en başta destekçi ve yardımcı olan sevgili eşim Güler Çayırlı'ya borçluyum. Bir anne gibi saat saat, dakika dakika yemeğimi, suyumu hazırlayıp önüme koydu. İşte derler ya her başarılı erkeğin arkasında cefakâr bir kadın vardır. İşte size örneği. Kıymetli eşim, bir tanem güler Çayırlı'ya huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Allah senden razı olsun. Bu arada çocuklarıma yeterli zaman ayıramadığım ve ilgilenemediğimden dolayı büyük oğlum Hüseyin Çayırlı'dan ve küçük oğlum Cemil Mete Çayırlı'dan özür diliyorum. Beni affedin evlatlarım. Bu dava Türkiye davası. Bu kutlu dava Türkiye’nin kurtuluş davası. Siz değerli ailemi ikinci plana bıraktığım için özür diliyorum. Ancak Türkiye olmaz ise ne ben, ne ailem, ne de sizler olursunuz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Mevzu bahis vatansa, gerisi teferruattır.’” dedi.
Açıklamasına devam eden Başkan Çayırlı: “Değerli dostlar, 25 Aralık tarihinde Milas Kaymakamlığına resmi olarak İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı müracaatımızı yaptık. İnanın mesleğim gereği birçok şirket kurdum, birçok kooperatif kurdum. Birçok dernek kurdum. Kısmette parti kurmakta varmış. Ama itiraf edeyim ki en zoru parti kurmakmış. Hele hele kurulu bir partide, ilçe başkanlığı yapmak daha kolay olduğunu anladım. Kıymetli dava arkadaşlarım, resmi parti kuruluşumuzu yapmakla birlikte Hacı İlyas Mahallesi, Menteşe Caddesi, no:44 Milas adresinde üç kattan oluşan toplam 400 m2 alana sahip bina kiralayarak yerimizi belirledik. Hayallerim vardı, parti binası modern ve yuva ortamında bir hizmet binası olsun diye. Bu hayallerimi çalışma arkadaşlarımla paylaştım. Allah onlardan razı olsun. Hayallerimi gerçekleştirmede maddi ve manevi tüm desteklerini sağladılar. Bu parti binasının yapımında dışarıdan ekonomik destek almamaya özen gösterdik. İstedik ki vermeden almak, Allah’a mahsustur. Bundan sonra takdir sizlerin. Hizmet binamız sanırım 10-15 gün içinde bitecek. Hayalimiz şu ki, bu hizmet binasının açılış kurdelesini sayın genel başkanımız Meral Akşener'in açmasıdır. Bu anlamda başta Vekilim Prof. Dr. Metin Ergun, Genel Merkez Kurucu Üyemiz Av. Sevin Çağlayan, yerel yönetimlerden Sor.Gn.Bşk.Yrd. kıymetli Başkanım Mehmet Tosun ve değerli İl Başkanım İncilay Gezgin hanımefendiden genel başkanımızı Milas'ta açılışa getirilmesi hususunda girişimde bulunacaklarının sözünü almak istiyorum. Yine kuruluş süreci içinde İYİ Parti'ye gönül vermiş, Meral Akşener hayranlarından sosyal medyada çok güzel teveccühler aldım. ‘Beni de yönetimde veya kurullarda değerlendirin’ diye. Buradan şunu ilan ediyorum. Biz gönlümüzü ve sevgimizi açtık. Hz. Mevlana’nın dediği gibi: ‘Gel... Gel, ne olursan ol, gel!’ Düşüncesiyle hareket edeceğiz. Yönetim anlayışımız herkesi kucaklamak, yönetimi tabana yaymaktır. İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı olarak sloganımız ‘Konuşan değil, çalışan, farlılık ve farkındalık yaratmak için Milas'ın hizmetindeyiz.’ Bu duygu ve düşüncelerle sizleri selamlıyorum. Bu yönetim kurulunu önce yüce mevlama, sonra da sizlere emanet ediyor, saygılar sunuyorum. Allaha emanet olun. Ne mutlu Türk'üm diyene!” ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı.
Konuşmaların ardından İYİ Parti Milas İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri tanıtıldı.
İYİ Parti Milas İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri şöyle oluştu: İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, Can Helvacıoğlu, Sibel Metin, Volkan Yalçınkaya, Pembe Sarı, Vural Bulut, Ayşe Tavaslı, Hidayet Kabaçam, Ahmet Yanıkoğlu, Yavuz Doğru, Özer Karadağ, Aylin Yıldırım Dikmen, Cömert Doğan, Erdal Kozak, Esin Öneş, Teacettin Yıldız, Zafer Korucu, Nazan Yakabaşı, Erol Aktay, Özcan Gül, Gönül Gümül, Recep Uzun, İsmail Doğruyol, Esma Akbay, Tayfun Göktaş, Mevlüt Korkmaz, Sultan Acar, Mehmet Bingöl, Serbülent Anıl, Necla Küçük, Gönül Altınöz, Fatma Aydın, Ruşan Bilgin.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin