A+ A A-

 

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’ın, bir radyo programında yaptığı açıklamaya AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’ten çok sert açıklama geldi.

271217ozturk_1be2d.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’ın bir radyo programında gerçekleştirdiği konuşmaya AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, sert tepki gösterdi.
AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, konuşmasında duruma tepki göstererek: “15 Temmuz'da darbeyi Marmaris'te izleyen, bizlere bırakın yardımı tek bir telefon bile etmeyenler, 15 Temmuz FETÖ’cü hain darbe girişimine kontrollü darbe diyenlerin bizim gibi o gece demokrasiyi ve Cumhuriyeti korumak için sokağa çıkanları tankların önüne kendini atanları, tankları elleri ile durduranları anlayamazlar.” dedi.
CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’ın, radyo programında 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ’cülere direnen vatandaşlara hakaret ettiğini söyleyen AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, sert tepki gösterdi.
Milletvekili Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“696 sayılı kararname üzerinden 15 Temmuz gazilerine ve şehitlerine saldıranlar, Bu KHK darbelere ve darbeci FETÖ’cü hainlerle mücadele edenler için hukuki bir korunmadır, bundan neden ve niçin rahatsız olunur anlamam. Daha ileri gidip 15 Temmuz şehit ve gazilerine hakaret eden, ağza alınmayacak cümleler kuran siyasetçileri kınıyorum. 15 Temmuz'da darbeyi Marmaris'te izleyen, bizlere bırakın yardımı tek bir telefon bile etmeyenler, 15 Temmuz FETÖ’cü hain darbe girişimine kontrollü darbe diyenlerin, bizim gibi o gece demokrasiyi ve Cumhuriyeti korumak için Sokağa çıkanları tankların önüne kendini atanları, tankları elleri ile durduranları anlayamazlar.
696 sayılı KHK'nın 121. maddesiyle ilgili, "Metin çok açık. Bu düzenleme sadece 15 Temmuz darbe girişimini engellemek için yapılan fiili adımlara ilişkindir. Darbe gecesi darbenin engellenmesine destek olan resmi görevliler için bu düzenleme vardı. Şimdi siviller için de bu yapıldı. Aynı soruyu soruyoruz, altı ay önce FETÖ'nün açıkladığı belgeleri altı ay sonra açıklayan CHP, neden aylar önce çıkan bu KHK'nin resmi görevliler için olan bölümünü eleştirmedi de sadece siviller için verilen bu meşruiyet hakkını, kanun önünde eşitlik hakkını eleştiri konusu yaptı. Yapılan iş hukuki bir meseledir. Yapılan iş zaten Ceza Kanunumuzun 25. maddesinde ifade edilen meşru müdafaa, zorunlu savunma hakkını veren bir şeydir. Tankı durduran yiğide dava mı açacağız? Bunu mu istiyorsunuz. 15 Temmuz şehit ve gazilerine yapılan hakareti kınıyorum.”
CHP’li Vekil Ömer Süha Aldan’ın, radyo programında sarf ettiği skandal sözler sonrasında hakkında soruşturma açıldığı öğrenildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin