A+ A A-

 

Son dönemde özellikle CHP kanadından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik saldırı ve eleştirilere AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete de katıldı.

111217kademmete_6e47a.jpg

Kaynak: MuğlaTürk

İki adayın yarıştığı AK Parti Bodrum ve Milas ilçe kongrelerinde konuşan Kadem Mete delegelere ayar vermeye çalışırken, İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’u işaret ederek; “Zamanında bize her türlü hakaretleri edenler, Genel Başkanımıza ağıza alınmayacak sözler edenler, bugün bu partide çok ciddi makamlardadırlar” dedi. Konuşmasını sürdüren Mete gelin kaynana örneği üzerinden de bizim kurallarımız farklıdır dedi.
Kadem Mete “Zamanında bize her türlü hakaretleri edenler, Genel Başkanımıza ağıza alınmayacak sözler edenler, bugün bu partide çok ciddi makamlardadırlar. Bunu kabul ediyor olmamız bizim zenginliğimizdendir. Bizim ulviyetimizdendir ama 15 Temmuzda sokaklarda olmayanların bugün kongre salonlarında masa talep etmeleri görev talep etmeleri inanılmaz. Bu partiden aday olmaktansa, Muğla’dan bahsedenler, öğretmenevinden kendimi kafa üstü aşağıya atarım diyenler, 2007 yılında bayrak asan gençlerimize Amerikan uşakları diyenler, bugün hepimizden fazla AK Partili olabilirler, amenna onları da saygıyla karşılıyoruz ama kimse bizim aklımızla alay etmesin. Kimse bizim hafızamızı zorlamasın. Bu parti gerçekten herkese gönlünü açan bir partidir. Bizim oralarda her evlenen böyle ayrı bir daireye geçmiyordu. Büyük bir baba eve vardı gelin kaynana hatta iki gelin onlardan doğanlar aynı evde yaşarlardı. Düğünün hemen arkasından kaynana gelini yanına çağırır, derki, kızım babanın evinde ne öğrendiysen o arada kaldı. Burası senin kocanın evidir buranın kurallarına uyacaksın.” dedi.
Salonda bulunanların şaşkınlıkla dinlediği AK Parti il başkanı Kadem Mete’nin bu ilk gafı değil yorumları yaptı. Partililer arasında İl Başkanı Kadem Mete’nin bu tavrı ile acaba CHP il başkanı mı konuşuyor demekten kendilerini alamadı. Sorumlu gazetecilik gereği İl Başkanı Kadem Mete’nin konuşmasını görüntülü olarak yayınlıyoruz.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin