A+ A A-

 

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, AK Parti’nin iktidara gelişinin yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

031117ozturk_6b638.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, AK Parti’nin iktidara gelişinin yıl dönümü nedeniyle açıklamada bulundu.
Öztürk, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin gelecek umudu olarak kurulan AK Parti, 15 aylık bir partiyken 3 Kasım 2002’de Türk halkının büyük teveccühüyle tek başına iktidar olarak Türk siyasi tarihinde bir büyük başarıya imza attı. 3 Kasım 2002, milletimizin sandıkta sessiz haykırışıyla, milletine sevdalı AK Parti'yi iktidara taşıdığı gündür. Türk demokrasi tarihine kutlu bir yürüyüşün başladığı tarihtir. Sadece AK Parti için değil, Türkiye için, bütün milletimiz için yeni bir dönemin başlangıcı, bir dönüm noktası, demokratik tarihimizde bir milat olmuştur. Bu milleti yok sayanlara karşı "Bu millet var. Yeter! Söz de karar da milletindir" diye haykıran Anadolu insanının haykırdığı tarihtir.”
Birlik ve bütünlük ilkesinin her şeyin üstünde olduğunu kaydeden Öztürk: “2002 yılından bu yana görüldüğü gibi AK Parti bizzat bu milletin ta kendisi olmuş; bu ülkede her bir vatandaşımızın içinde kendi düşüncelerini, hedeflerini bulduğu, kendine yer bulabildiği, kendini evinde hissettiği dev bir çatı olmuştur. Bu büyük ailenin en önemli özelliği gönül bağıyla birbirine bağlı olmalarıdır, birlik ve bütünlük ilkesini her şeyin üzerinde tutmasıdır.” dedi.
Öztürk, açıklamasında son olarak şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanımız, liderimiz, Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı ve dik duruşu ile gerek iç gerekse dış güçler bu ülke topraklarında oynamak istedikleri oyunlara bugüne kadar muvaffak olamamıştır. 2023, 2051 ve 2071 hedeflerimize ulaşmak için yorulmadan, bu kutlu davamızı sürdürdük ve sürdüreceğiz. Bu mücadelede kişisel hesaplara, senlik, benlik çekişmesine, asla yer yoktur. Bundan sonrada böyle olacağından vatandaşımızın hiç şüphesi olmasın. İktidara gelişimizin 15. Yıldönümünde daha nice eserler üretmek, daha nice mutluluklara vesile olmak dileğiyle bize bu yolu açan aziz milletimize teşekkürü bir borç biliriz. Nice 15 yıllara…”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin