A+ A A-

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle açıklamada bulundu.

291017add.jpg
Haber: Hamza Balandı
Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle açıklama yaptı.
Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi Başkanı Ali Ayaz, açıklamasında “Devrimci Atatürk Cumhuriyeti kazanacak” dedi.
Ayaz, açıklamasında şunları kaydetti: “Türkiye bölgemizde laik, demokratik cumhuriyeti ilk olarak kuran ve bugüne kadar yaşatabilen tek ülkedir. Ülkemiz, son 15 yıldır kesintisiz olarak AKP iktidarı tarafından yönetilmektedir. Bu süreçte Cumhuriyet’in kazanımları yitirilmiştir: 16 Nisan halkoylamasında hukuka aykırı bir anayasa değişikliği yapılmış, halka egemenliğin tek kişide toplandığı, bir tek adam rejimi dayatılmış, 1920’den bu yana millet egemenliğinin temsilcisi olan Meclis etkisiz, milletin temsilcisi milletvekilleri işlevsiz bırakılmıştır. Türkiye; devletin tarikatlar ve cemaatler tarafından paylaşıldığı, toplumun ayrıştırılarak kutuplaştırıldığı, bölünme ve var olma kaygılarının yaşandığı, milli ordumuzun zafiyete uğratılması için kumpaslar kurulduğu, adalete güvenin kalmadığı, Milli, laik, bilimsel eğitimin gericileştirildiği, emek örgütlerinin parçalanarak dayanışmalarının önlendiği, taşeronlaştırmanın yaygınlaştırıldığı, kazanılmış hakların sürekli geriletildiği, vatan topraklarının, fabrikalarının, limanlarının, tesislerinin yabancılara mirasyediler gibi satıldığı, kadınlara, çocuklara taciz ve saldırıların zorbalığa dönüştüğü, dış politikada itibarın sıfırlandığı, güvenilir olma karakterinin kaybettirildiği, otoriter, siyasi İslamcı bir parti devletine doğru yol almaktadır. Cumhuriyetçi güçler yıldırılamamışlardır.”
Açıklamasına devam eden Ayaz, “Ülkemizi, bağımsız düşünen, özgür yaşayan, laik, geleceğe güvenle bakan insanların yurdu yapacağız. Bunu gerçekleştirecek Cumhuriyetçi program, Atatürk’ün Devrimci Cumhuriyet felsefesinin özünde ve başarılarla dolu pratiğinde mevcuttur. Görevimiz: geçmişimizden ders alarak, akılla, bilimle aydınlanma devrimini sürdürerek, geleceğin tam bağımsız Türkiye’sini kurmaktır. Cumhuriyetçi deneyim ve kadrolarımız ve Atatürkçü potansiyelimizle; demokratik, devrimci Cumhuriyetin üretim, bağımsızlık ve kalkınma coşkusunu çocuklarımıza yaşatmakta kararlıyız. Yaşasın cumhuriyet.” ifadelerini kullandı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin