A+ A A-

 

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı Kan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik suikast girişimi davasının şeffaf bir şekilde tamamlandığını belirterek, “Buradaki korkunç saldırının atlatılmış olması bizim ve Türkiye için bir lütuftu” dedi.

061017akpartidava.jpg
Haber: Hamza Balandı
AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı Kan, 15 Temmuz’da yapılanın 80 milyonun hayat hakkına ve bu topraklara umut bağlamış olan insanlara yapılan bir saldırı olduğunu söyledi. Aynı zamanda Meclis Darbeleri Araştırma Komisyonu’nda yer aldığını anımsatan Kan, “Ankara ve İstanbul ile beraber en önemli noktalardan birisi de Marmaris’teki Cumhurbaşkanımız ve ailesine yönelik suikast girişimiydi. Yaşanan sürecin akabinde gerekli araştırmalar yapıldı. Marmaris’te saldırının yaşandığı oteli gördüğümüzde dehşete kapılmıştık. Cumhurbaşkanımız dakika ve saniyelerle verilen bir mücadele sonucu hayatta kalmış ve bu suikast girişiminden sağ olarak kurtulmuş ve milletinin başına geçmiştir. Buradaki korkunç saldırının atlatılmış olması bizim ve Türkiye için bir lütuftu” diye konuştu.
20 Şubat’ta başlayan dava sürecini yakından takip ettiklerini kaydeden Kan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ankara, Sincan, İstanbul, Silivri ve diğer illerimizdeki darbe girişimi davalarını yakından takip ettik. Ama bu davada suikast girişimiyle beraber Cumhurbaşkanına suikast girişi, Anayasaya saldırı gibi 17 ayrı suçtan yargılanan 47 sanık var. Bunların 37’si Cumhurbaşkanını öldürmekle görevlendirilmiş özel bir timden oluşuyor. Dava süreci şeffaf bir şekilde devam etti. Bütün deliller incelendi ve sanıklar delillerden sonra hukuka uygun bir şekilde savunmalarını gerçekleştirdiler. Bugün geldiğimiz noktada bir kısmı beraat aldı, bir kısmı ise cezalandırıldı.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin