A+ A A-

 

AK Parti Milas İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akyer'e İl Başkanlığınca yeniden aday olamayacağına yönelik bildirimde bulunuldu.

27082017akparti_d32d9.gif
Haber Merkezi
AK Parti'de yaklaşan kongre süreci öncesi önemli gelişmeler yaşanıyor. Muğla genelinde 6 ilçe teşkilatında yönetim kurulu başkanlarının çeşitli gerekçelerle yeniden aday olmamaları istendi. Milas'la birlikte Bodrum, Fethiye, Ortaca, Ula ve Menteşe ilçeleri için de aynı uygulamaya gidildiği öğrenildi.
Yeniden aday olmaması istenenler arasında AK Parti Milas İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akyer de bulunuyor. Akyer'e önceki gün Kadem Mete tarafından yapılacak yeni seçimlerde yeniden aday olmaması gerektiğine dair bildirimde bulunuldu. Bu bildirim, AK Parti teamüllerine göre başkanın yeniden aday olmayacağını kabul etmesi anlamına geliyor.
Akyer 20 Aralık 2014'te gerçekleştirilen kongreyle o süreden bu yana ilçe başkanlığı görevini yürütüyordu. Hali hazırda Akyer'in yeni kongreye kadar görevine devam etmesi bekleniyor.
İlçe kongresinin de kısa süre sonra gerçekleşeceği belirtiliyor.
Teşkilatın başına geçecek yeni isim belirleme çalışmaları ise sürüyor.
AK Parti'de bu köklü sayılabilecek nitelikteki değişimlerin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'metal yorgunluğu' uyarısına bağlandığı biliniyor.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin