A+ A A-

 

AK Parti’nin mayıs ayı danışma kurulunda Milas Belediyesine çok sert eleştiriler yöneltildi. İlçe Başkanı Akyer, “Dikili ağaçları bile yok Milas’a. Milas Belediyesini borçlandırmaktan, para kazandırmaktan, kredi almaktan başka bir halt yedikleri yok” ifadeleriyle ağır nitelendirmelerde bulundu.

020617kredi_2fb9b.jpg
Haber: Mutlu Hazer
AK Parti’nin mayıs ayı danışma kurulu Milas Halk Eğitimi Merkezinde gerçekleştirildi.
Ağırlıklı olarak Milas Belediyesine eleştirilerin yöneltildiği ve kongre sürecinin konuşulduğu toplantıya İl Başkanı Kadem Mete katıldı.
Kongre sürecinde şeffaflık vurgusunda bulunan Mete, üyeleri ‘partinin gerçek sahibi’ olarak tanımlarken, eylül-ekim aylarında ilçe kongrelerinin, kasım-aralık aylarında il kongrelerinin gerçekleştirileceğine vurgu yaptı.
Mete, “21 Mayıs tarihi açıklanmadan önce mayıs ayı içinde delege seçimlerine başlanacak, akabinde ilçe kongreleri, akabinde de eylül-ekim gibi il kongresini yapıp yılın sonunda da büyük kongre düşünülüyordu. Daha sonra bu takvimden vazgeçildi, olağanüstü kongre öne alındı, 21 Mayıs’ta bu gerçekleştirildi. Şimdi, net bir tarih olmamakla beraber, biz az çok tahmin ediyoruz ki Ramazan Bayramı’ndan sonra delege seçimlerine başlayacağız, eylül – ekim ayları gibi ilçe kongrelerini bitirmiş olacağız. Akabinde kasım-aralık ayları gibi de il kongreleri bitecek. 2018’in mart ayında da olağan genel kurulumuzu yapacağız.” diyerek partilileri takvim konusunda bilgilendirdi.
İl başkanı olarak süreçleri şeffaflıkla yöneteceğini dile getiren Mete, şu ifadelerle partililere seslendi: “Bu aşamada partililerimizin kendi düşüncelerine dikkat etme konusunda azami gayret sarf edeceğiz. Hiçbir şeyi gizli kapaklı yapmayacağız. Her şey şeffaf olacak. Sizin seçtikleriniz delege olacak, delegenin seçtikleri de ilçe başkanı ve yönetimi olacak, onların seçtikleri de il yönetimi olacak. Bugüne kadar hiç olmadığı kadar şeffaf bir kongre sizlere vaat ediyorum. Tabii ki benim elimde olmayan, genel merkezimizin bazı direktifleri olursa onları uygulamak zorundayız ama bizim inisiyatifimizde olan şeffaflığı ve demokratik delege seçimini elimizden geldiğince uygulamaya çalışacağız, bunun sözünü veriyorum size. Bu partinin gerçek sahipleri sizlersiniz. Bu partide makamlar vardır, ama gerçekten çoğu isimsiz kahramanların üzerinde olan yüklerdir.”
Mete’nin sözleri partililer tarafından beğeniyle karşılandı.
“BORÇLANMAKTAN BAŞKA…”
Milas’ta yapımı süren yeni devlet hastanesi, Milas Sosyal Hizmet Merkezi, huzurevi ve veteriner fakültesi yatırımları hakkında bilgi veren Akyer, sözü Milas Belediyesine getirdi.
“Bazı arkadaşlar şunu söylüyor. Ne yapıldı ki Milas’a diyor? Biz bu hizmetleri tek tek anlatmalıyız. Çünkü bazı arkadaşların bir dikili ağaçları bile yok Milas’a. Milas Belediyesini borçlandırmaktan, para kazandırmaktan, kredi almaktan başka bir halt yedikleri yok. Ama biz laf üretmiyoruz, hizmet üretiyoruz” diyen Akyer, “Gördüğünüz, duyduğunuz hizmetlerin hepsi AK Parti hizmetidir. Burada altyapı hizmetleri yapıldı. Altyapı hizmetlerini de her zaman çok iyi bildikleri iş gibi kendileri sahiplenmeye çalıştılar. Fakat kurucu liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Milas’ı ziyaretlerinde Milas’a armağan ettiği, İller Bankası’ndan çıkarttığı krediyle hediye ettiği altyapıyı AK Parti hükümeti kazandırmıştır. Fakat bu arkadaşlar her zaman iyi bildikleri gibi sahiplenmiştir. İnşallah biz 2019’da çok çalışarak, bir olarak, sen ben demeden, burada belediye başkan adayının kim olduğu hiç önemli olmadan, Milas Belediyesini kiminle alacaksak, bayrağı hangi adayla dikeceksek, bizim adayımız odur anlayışıyla Milas’ı AK Parti belediyeciliğiyle tanıştıracağız. Buradaki vatandaşlarımız AK Parti belediyelerinin hizmetlerini bilmiyorlar. Bunları hep beraber, konuşarak değil, çalışarak, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, belediye meclis üyelerimiz, tek tek anlatarak bunu başaracağımıza inanıyorum.” İfadelerini kullandı.
Toplantı, daha sonra basına kapalı bölümle devam etti.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin