A+ A A-

 

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Sözcü gazetesine yapılan operasyon hakkında açıklamada bulundu. Alban, yapılan operasyona tepki gösterip eleştirdi.

220517alban.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Sözcü gazetesine yapılan operasyona tepki gösterdi. Alban açıklamasında, özgür basının önemine dikkat çekerek eleştiride bulundu.
Alban, açıklamasında şunları kaydetti: “Özgür basın önemlidir. Basın ise milletin müşterek sesidir. Kurtuluş Savaş’ımızın büyük önderi Atatürk’ün Samsun’a çıkışının yıldönümünü kutladığımız böyle anlamlı bir günde, Sözcü gazetesine düzenlenen FETÖ operasyonunun yapılması manidar ve art niyetlidir. Sözcü Gazetesi, Türkiye’de “Özgür Basının Özgür” sesidir. Sözcü susarsa Türkiye susar.’’
Alban, yaptığı eleştirisini şöyle sürdürdü: “Gelinen süreçte daha net görebiliyoruz ki, bu saldırı FETÖ’yle mücadele edenlere de yapılan bir saldırıdır. Bayramımızı kutlamaya izin vermeyenler coşkuyla kutlayan halka ve gazetelere baskı yapmaktadır. Şehitlerimiz olduğunda düğünlerini iptal etmeyenler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramımızı kutlamaya gölge düşürmek istiyorlar. Türkiye’nin aydınlık kenti Muğla’mızda bile 19 Mayıs resepsiyonu iptal edilmiş, ilimizin en yüksek makamı vali de bayram kutlamalarına katılmamıştır.”
“Halkın sözcüsü, Sözcü gazetesinin bile FETÖ’cü sayıldığı ve tutuklu gazeteci sayısının 159’a ulaştığı bir ülkede özellikle de böyle bir süreçte ifade ve basın özgürlüğünden, demokrasiden söz etmek mümkün değildir” diyen Alban, son olarak şunları kaydetti: “Sözcü yandaş değildir. Gerçekleri halka aktaran Sözcü gazetesi ve yöneticileri asla yalnız değildir. Özgür basını ve gazeteciliği susturmalarına ve gerçekleri gizlemelerine asla müsaade etmeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve saygıdeğer annemiz Zübeyde annemize söylenenleri hakaretleri de Türk milleti asla kabul etmeyecektir. 19 Mayıs özgürlük mücadelesinin başlangıç tarihi, Sözcü gazetesi özgür basının özgür kalemidir. İyi ki özgürlük günümüz 19 Mayıs’ta ‘‘Atatürk yüzyılın en büyük lideridir’’ manşetini atan bir gazetemiz var. Alban; ‘‘Atatürk’e ve cumhuriyet değerlerine koşulsuz bağlı bir gazeteye yapılan bu antidemokratik saldırıyı kınıyor, Sözcü gazetesine geçmiş olsun diyorum.”

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin