A+ A A-

 

Milliyetçi Hareket Partisi 10. Olağan Milas İlçe Kongresi’nde delegenin 138 oyunu alan Sinan Yılmaz, MHP Milas Teşkilatı Başkanlığına seçildi. Kongrede aday olan Suat Yaşar ise 50 oy alabildi.

29042017mhpana_781e3.jpg
Haber: Mutlu Hazer
Milliyetçi Hareket Partisi 10. Olağan Milas İlçe Kongresi’nde adaylığını koyan Sinan Yılmaz, 189 delegenin oy kullandığı ve 1 oy geçersiz sayıldığı kongrede, 138 oy alarak MHP Milas Teşkilat Başkanlığına seçildi. Eski başkan Cengiz Özkaya’nın aday olmadığı kongrede ilçe başkanlığına adaylığını koyan bir diğer isim Suat Yaşar ise 50 delegenin oyunu alabildi.
Milas Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye; MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Eski MHP Muğla Milletvekili Adayı Ferhat Yüksel, Eski MHP Muğla Milletvekili Adayı Dr. Hacı Çelik, Eski MHP Muğla Milletvekili Adayı Sadi Taşkın, MHP Fethiye İlçe Başkanı Cengiz Çay, MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, Muğla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Metehan Aydın, Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül, MHP’li Milas Belediye Meclis Üyeleri Mevlüt Kiriş ve İlhan Şimşek, çok sayıda partili katıldı.
Referandum sürecinde evet kampanyası yürüttükleri için bazı kesimler tarafından eleştiri oklarına maruz kaldıklarını hatırlatan MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, kongrede yaptığı konuşmada MHP’nin inandığı savunduğu değerlerden asla vazgeçmediğine vurgu yaparak, “Son dönemde terörle etkin bir şekilde mücadele ediliyor. MHP her daim aynı söylemi sürdürüyor. Biz buradayız ama bizi eleştirenler neredeler?” dedi.
Konuşmasının ardından genel kurulda aday olan Sinan Yılmaz ve Suat Yaşar’ı yönetim kurulu asil üyeleriyle birlikte sahneye davet eden Milletvekili Erdoğan, iki adayla birlikte poz vererek birlik mesajı yolladı.
Başkan adayları Yılmaz ve Yaşar da kürsüye gelerek, birlik-beraberlik mesajı veren birer konuşma gerçekleştirdi.
“SODRA DAĞI’NDA ÜÇ HİLAL DALGALANACAK!”
Kürsüye gelerek genel kurul adaylarına başarılar dileyen Eski Muğla Milletvekili Ferhat Yüksel, Türkiye’nin zor günlerinde MHP’ye duyulan ihtiyacın günden güne arttığına vurgu yaparak şunları kaydetti: “Sodra Dağı’nda üç hilal dalgalanana kadar mücadelemiz sürecek. Milas MHP 10. Olağan Kongresinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ülkemizin bu zor günlerinde Milliyetçi Hareket Partisine olan ihtiyaç daha da artmıştır. Bu dönemde ayrışma değil birlik kazanmalıdır. Ayrılıkta azap birlikte rahmet vardır. Bir olmalıyız iri olmalıyız diri olmalıyız. Bu kim kazanırsa kazansın asıl kazanan MHP olmalıdır. Bizim gidecek ne başka bir ocağımız ne kucağımız vardır. Son nefesimizi üç hilalin gölgesi altında vermeye ant içtik. Milas hazır mı? Sodra Dağı’na üç hilali dikmek için vereceğimiz mücadeleye kaldığımız yerden devam etmeye... Ben hazırım! Bu kongre ile yarım kalan yürüyüşümüz yeniden başlamıştır. Kutlu olsun…”
Konuşmaların ardından sandığa giden Yüksel, partinin ilk oyunu kullanan isim oldu. Partililerin yoğun katılım gösterdiği genel kurulda oy kullanma işlemleri saat 17.00’e kadar devam etti. Seçimin ardından 138 oy alan Sinan Yılmaz başkanlığa seçildi. MHP Milas Yönetim Kurulu Ail Üyeleri ise şu isimlerden oluştu: Murat Yıldırım, Emin Nazmi Ünlüsoy, Celal Serhat Öğretici, Ahmet Gürsoy, Fevzi Akkoç, Zafer Özkan, Mehmet Değer Özmen, Mehmet Öner, Emre Terlemez, Ehsan Şahin, Kemal Ürer, Mehmet Şişman, Ümit Ördek, Fatih Dursun, Gökhan Keklik, Mustafa Ali Coşkun, Mehmet Erol, Mert Ateş.
Seçimin arından tebrikleri kabul ettikten sonra bir konuşma yapan MHP Milas İlçe Teşkilatı Başkanı Sinan Yılmaz, MHP’de birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını söyledi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin