A+ A A-

 

Milas genelinin aksine 14 kırsal mahallede ‘evet’ oyları önde çıktı.

200417oy.jpg
Haber: Mutlu Hazer
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişi de öngören 18 maddelik anayasa değişikliği halk oylamasında Milas’ta yüzde 71, 4 gibi yüksek bir oranda hayır oyu çıktı. Buna karşın evet oylarının toplam seçmene oranı yüzde 28,4’te kaldı. Kullanılan oyların 65 bin 552 hayır, 26 bin 211’i evet yönünde oldu. Yüksek orandaki hayır oylarına karşın, 14 kırsal mahallede genel görünümün aksine evet oyları önde çıktı.
Akçalı’da ve kamulaştırma nedeniyle seçmen sayısı 15’e düşen Hüsamlar’da bir farkla evet oyları önde çıktı. Akkovanlık, Çamlıyurt, Çukur, Ekiztaş, Günlük, Hasanlar, Karahayıt, Kayabaşı, Kayabükü, Ketendere, Konak ve Sakarkaya evet oylarının çeşitli oranlarla önde çıktığı kırsal mahalleler oldu.
Bu sonuçlardan en ilginci, Sakarkaya Mahallesi ve Aydın sınırlarında yer alması nedeniyle Milas’ın en uzak mahallesi konumundaki Çukur’a ait. En çok ve farklı evet oyu 819’la Sakarkaya Mahallesi’nden çıkarken buradaki hayır seçeneğini tercih eden seçmen sayısı 171 oldu. Çukur Mahallesi’nde de evet oyu 229 çıkarken, hayır tercihi 92 oy alabildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin