A+ A A-

 

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, referandum sürecini anlatmak için Milas’ta vatandaşlarla bir araya geldi.

030417chp.jpg
Haber: Mutlu Hazer
Milas’ta referandum sürecini anlatmak için CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, vatandaşlarla buluştu.
Milas’ın Günlük ve Sakarkaya Mahalleleri’ni ziyaret eden CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat ve meclis üyeleri mahalleliye, referandum sürecini anlattı.
Aldan ziyaret sırasında, parlamenter sistemin en iyisi olduğunu belirttikten sonra şunları kaydetti “AKP aslında beyinlerde bir koalisyon oluşturdu. Öyle bir noktaya getirdiler ki bu ülkeyi değersiz kıldılar. Evet, bu ülkenin bugün ortak bir değeri yoktur. Ama bunu yakalamak elimizde. Şimdi var, 'Demokrasiye hukukun üstünlüğüne sahip çıkmak.' Ortak değerimiz bu olmalı. Onun için de parlamenter sistemimizde iyi, kötü sahip çıkacağız. Bence yola buradan başlayacağız. Eğer 16 Nisan'da biz o 'Hayır' oyunu alabilirsek işte Türkiye'nin ortak değeri o olacaktır. Biz demokrasi ile yönetilmek istiyoruz. Biz tek adam istemiyoruz. Biz başına buyruk, her dediğini yapmaya kalkışan bir zihniyeti istemiyoruz. Madem anayasalar toplumsal sözleşmelerse bu toplumun sorunlarını gidermekte de ortak duygu içinde olmalıyız.”
Ziyaret, karşılıklı sohbetlerin ardından sona erdi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin