A+ A A-

 

Muğla mitingi dönüşü Başbakan Yıldırım, Milas Üçyol’da kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi. Yıldırım, Milas Veteriner Fakültesinin yer sorununun çözüldüğü müjdesini verdi.

270317milas_ff410.jpg
Haber: Mutlu Hazer
16 Nisan’da gerçekleştirilecek halk oylaması için Muğla’da bir dizi programa katılan Başbakan Binali Yıldırım, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesindeki fahri doktora töreni sonrası, önceki gün akşam saatlerinde Milas – Bodrum Havalimanı’na gitmek üzere hareket etti.
Üçyol mevkiisinde AK Parti Milas Teşkilatınca karşılama için davet edilen vatandaşlar, kalabalık bir grup oluşturdu. “Güçlü Türkiye için Milas seninle başbakanım” pankartı taşıyan vatandaşları gören konvoy durdu.
Burada otobüsten konuşan Başbakan Yıldırım, Milas Veteriner Fakültesinde yer sorununun çözüldüğüne işaret ederek, “16 Nisan’a yirmi günümüz kaldı. Milas’ta emeğim çok benim. Milas’tan alacağımız var. Veterinerlik Fakültesi için arsa verildi. Siz, haberi kaçırdınız. Buraya bir veterinerlik fakültesi kuruyoruz. Arsasını da verdik, binalarıyla beraber. Hayırlı uğurlu olsun. Dolayısıyla Milas üzerine düşen görevi yapacak değil mi?” dedi.
Bu sırada konuşmasını keserek “doğalgaz” isteyen vatandaşlara Yıldırım, “Tamam, anladım” diyerek karşılık verdi.
Yıldırım, “Hastane inşaatınız devam ediyor biliyorsunuz. Havalimanınıza diyecek yok. Esaslı şekilde yapıldı. Yollar tamam. Limanınızı dışarı çıkardık. Şimdi, sıra sizde. Tek bayrak, tek vatan, tek devlet, tek millet, oyumuz evet.” dedikten sonra uçağına binmek üzere Milas – Bodrum Havalimanı’na hareket etti.
AK Parti Milas İlçe Teşkilatı Başkanı Levent Akyer ve Kadın Kolları Başkanı Necla Vatansever, Yıldırım’a Milas Halk Eğitimi Merkezinde yapılan çinili tabak hediye etti.
Başbakan Yıldırım’ı karşılayanlar arasında bulunan Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, geçtiğimiz cuma günü Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in imzasından çıktığını ve yer teslimi için protokol aşamasına geçildiğini, imzaların ardından fakültenin kısa sürede fiziki olarak Beçin’deki eski TKİ sosyal tesisleri alanında kurulacağını dile getirdi. Akkaya, “Fakültemizin ilçemize kazandırılmasında başta cumhurreisimiz Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, başbakanımız sayın Binali Yıldırım, bakanlarımız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin