A+ A A-

 

Memur - Sen Konfederasyonunun düzenlediği “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” toplantısında Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla “16 Nisan bizim için sadece özlük değil, aynı zamanda özgürlük mücadelesi.” dedi.

220317egitimbirsen.jpg
Haber: Mutlu Hazer
Memur – Sen Konfederasyonunca düzenlenen “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” buluşmasında Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, 16 Nisan halk oylamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Önceki akşam Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Sağlık Müdürü Ergun Kırova, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Tarık Çubukcuoğlu, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Ebru Özuslu Koç, Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Karakoç ve Coşkun Demir, Sağlık Sen Muğla İl Başkanı Yusuf Dural, AK Parti Milas İlçe Başkanı Levent Akyer, Memur Sen İl Başkanı Önder Uçak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Eşref Arslan, okul müdürleri, sendika üyesi çalışanlar ve vatandaşlar katıldı.
Memur-Sen Milas Temsilcisi Arif Mazı, hoş geldiniz konuşması yaptıktan sonra AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, 16 Nisan halk oylamasının önemine işaret ederek, “15 Temmuz’da başladığımız işi 16 Nisan’da bitireceğiz. Ancak rehavete kapılmayacağız. Halka yalan söyleyen profesörler var, genel başkanlar var. Bunlar yüzünden siyasetçilerin yalan söylediği gibi bir algı oluşuyor. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, ‘Ne aldanan olacağız ne aldatan olacağız.’ Referandumda ‘hayır’ denince ne olacak bunu anlatan yok. Hayal ürünü ifadelerle halkın karşısına çıkıyorlar. Yılmadan biz bu maddeleri doğru bir şekilde insanlara anlatacağız. Mevcut sistem darbeler doğuran, elzem bir sistem. Onun için bu sistemin değişmesi lazım.” dedi.
Memur Sen Muğla İl Başkanı Önder Uçak da, sendikal çalışmalarına ilişkin katılımcılara bilgi verdi. Muğla genelinde 10 bine yakın üyeye yaklaştıklarını aktaran Uçak, “Biz dik durmazsak Kudüs, Mekke, Türkistan, Afrika, Balkanlar gider. O nedenle ülke olarak dik durmalıyız. 200, 300 üye daha yaparsak 10 bin hedefine yaklaşacağız ve daha sonra bunu aşmak için çalışacağız. Muğla’da şu an 11 işkolunun 9’unda yetkiliyiz. Hedefimiz en yakın sendikanın iki katı fazlası üyeye sahip olmak.” ifadelerini kullandı.
Gecenin son konuşmacısı Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
“Biz katkı sağlayıp evet demezsek ekmeğimizin elden gideceğini biliyoruz. Daha önce yüzde 50 zam verildiğinde 3 ay sonra ortadan kalktığı günleri de biliyoruz. 16 Nisan bizim için sadece özlük değil, aynı zamanda özgürlük mücadelesi. Biz 15 Temmuz’un bekçisi, 16 Nisan’ın evetçisiyiz. Dünya beşten büyüktür diyen iradeye de evet diyoruz. Dünya mazlumlarının tek umudu burası. Artık maskeler indi. Beraber olmak için mücadele ettiğimiz batının gerçek yüzünü gördük. Bugün hayır kampanyası yapanlar, PKK terör örgütüyle fotoğraf verenler, özgür ülkelerde kendilerini ifade ederken, evet için gidenlere kapıların nasıl kandığını hep birlikte gördük. Burada bulunanlar, burada bulunmayanlara ne için evet diyeceğimizi ne için Memur Sen’e üye olduğumuzu, bu üyeliğimizin sadece kağıt üzerinden ibaret olmadığını anlatmak zorunda. Hem istikbal, hem istiklal hem de geleceğimiz için yapmak zorundayız.
Referandum maddelerinin neler olduğunu çok iyi biliyorlar ve o yüzden Hayır tepkisi gösteriyorlar. Diktatör yaratılıyor diyorlar. Tanka, topa karşı gelen millet diktatöre karşı mı gelemeyecek. Bu millete haksızlık edilmesin” diye konuştu.
Konuşmanın ardından Yavaş’a Milas Halısı hediye edildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin