A+ A A-

 

{gspeech}AK Parti Milas Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Emre Güçlü, Çin’in Doğu Türkistan’daki Türklere uyguladığı işkence ve baskılara tepki gösterdi.

30062015guclu.jpg

 

Doğu Türkistan’da Türk ve Müslümanlara yaşatılan din özgürlüğünün kısıtlanmasına tepki gösteren AK Parti Milas Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Emre Güçlü, “Gelin birlik olalım” çağrısında bulundu.
Güçlü yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi; "Bir ağaç düşünün kökün bir ucu Doğu Türkistan’da bir ucu Mısır’da, bir ucu Filistin ve daha nice mazlum ümmet coğrafyasında bulunan. Bu ağaç ümmet ağacıdır. Herkes bu ağaçtan vicdanen sorumlu olmalıdır. Müslümanlara zalimce davranan Çin hükümetinin mazlum soydaşlarımıza geçen sene de yaptığı gibi oruç tutmayı, din özgürlüklerini kullanmayı yasaklaması kabul edilebilir bir şey değil.”
Herkese birlik çağrısı yapan Güçlü; "Gelin bir olalım, iri olalım, diri olalım. Uzak Doğu’nun, İsrail’i zalim Çin’e tepkimizi gösterelim. Biz ne kadar bir bütün olursak zalimler Doğu Türkistan’da, Mısır’da, Arakan ve daha nice ümmet toprağında kaçacak delik arayacaklardır. Biz AK Parti Milas Teşkilatı Gençlik Kolları olarak zalimlerin karşısında durup onlara fırsat vermeyeceğiz. Yüce Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin" dedikten sonra açıklamasını sonlandırdı.{/gspeech}

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin