A+ A A-

 

Cumhuriyet Halk Partisi, Muğla’da “Adalet Yürüyüşü” gerçekleştirdi. Yürüyüşe, Milas’tan birçok partili katıldı.

160617adalettt.jpg
Haber Merkezi
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Güven Park’tan başladığı Adalet Yürüyüşü CHP örgütlerini harekete geçirdi. CHP Muğla İl Örgütü Muğla Sınırsızlık Meydanı’nında düzenlenen basın toplantısının ardından Muğla Adalet Sarayı’na yürüyüş gerçekleştirdi.
Düzenlenen yürüyüş etkinliğine, Milas’tan da birçok parti üyesi katıldı.
Yürüyüşün ardından üzerinde “Adalet” yazan afiş Adliye Sarayı karşısındaki parka bırakıldı. Adalet Yürüyüşüne; Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Milas Teşkilatı Başkanı Suat Özcan, Ula Belediye Başkanı Ümit Kararslan olmak üzere çok sayıda belediye başkanı ve belediye meclis üyeleri, CHP örgütleri, sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve bine yakın vatandaş katıldı. Muğla Sınırsızlık Meydanı’nında düzenlenen basın toplantısında açıklama Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güven’den geldi. Adaletin mumlu arandığı günlere gelindiğine işaret ederek söze başlayan Güven, “Bildiğiniz gibi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bugün saat 11.00 de Ankara Güven Parktan İstanbul Maltepe Cezaevine adalet yürüyüşünü başlatmıştır. Bugün ortaya çıkan tablo, 20 Temmuz darbesinin ortaya çıkardığı tablodur. Enis Berberoğlu hepimizin bildiği, hepimizin tanıdığı, yıllarını medya özgürlüğü için harcayan birisi. Şimdi hiçbir veri ve hiçbir delil olmaksızın 25 yıla mahkûm ediliyor. Asıl suçluların yargılanmadığı, masum insanların yargılanıp hapsedildiği bir süreci yaşıyoruz. Eğer birileri yasadışı yollardan dışarıya silah götürüyorsa, asıl o kişilerin yargılanması lazım. Ama gün gelecek onlar yargılanacaklar” dedi. Bu kararı verenlerin bu kararın altında kalacaklarını ifade eden Güven, CHP olarak yıllarca demokrasi ve adalet mücadelesi verdiklerini belirterek şunları söyledi: “Artık adalet istiyoruz, demokrasi istiyoruz, düşünce özgürlüğü istiyoruz. 20 Temmuz darbesini yapanlar adaleti yok ettiler, demokrasiyi yok ettiler. Hakim, hakim olmaktan çıktı, saraydan gelecek talimatı bekliyor. Bunların hiçbirisi hakim değil, hiçbiri yargı dağıtmıyor. Sadece ve sadece sarayın sopası olma görevini yerine getiriyorlar. Yargı bağımsızlığı çoktan yitirdi. AKP’nin yarattığı garabet hukuk, Saray faşizmine hizmet ediyor.” dedi.
Güven, basın açıklamasını şöyle sürdürdü: “Milletvekillerini tutukla, damatları salıver, göz altındaki darbe düzenleyicisi Adil Öksüz’ü bırak. Bu tutuklama kararları keyfidir. Hukuki olmayan bu siyasi kararlar, muhalefeti susturmanın bir parçasıdır. Bu operasyonun adı da faşizmidir. İktidarın muhalefeti susturma, yok etme çabalarının bu dönemde sivil toplum kuruluşlarına, sendikalara, medyaya, gazetecilere, TBMM’ye ve siyasi muhalefete daha da arttığı ağır bir tablo ile karşı karşıyayız. Sindirme ve tehditler daha da ağırlaşıp, yoğunlaşacak. Adalet demokrasi özgürlük ve savunduğumuz bütün değerlerin bu memlekette yerle bir edildiğinin yeni bir göstergesi, Milletvekilimiz Enis Berberoğlu’nun mahkum edilmesidir. Bu mahkumiyet Cumhuriyet Halk Partisine verilmek istenen bir gözdağıdır. Partimiz gücünü halktan almaktadır asla teslim olmayacağız. Demokrasi, adalet, özgürlükler bu ülkeye gelinceye kadar, insanın insance yaşadığı bir ülke oluncaya kadar mücadelemiz devam edecektir.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin