A+ A A-

 

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, Köyceğiz’de seçimlere yönelik açıklamalarda bulundu.

140319nilhidir_6fa15.jpg
Haber: Hamza Balandı

CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını ve uygulamalarını eleştiren Nil Hıdır’ın açıklamasında şu başlıklar öne çıktı:
‘275 MİLYON LİRALIK YATIRIM NEDİR? HİÇTİR’
“Muğla’mız Özel İdare’nin AK Parti de olduğu dönemde 700 Milyon liralık kırsal kesimdeki yardımlarıyla Ak Parti bir rekora imzasını attı ve Muğla’yı Büyükşehire teslim etti. Büyükşehir 2009 ila 2014 arasındaki dönemde ne yazık ki bu rekorumuzu kıramadı. Sayın Osman Gürün’ün kendi ifadesi ile biz diyor 5 yılda 275 Milyon liralık yatırım yaptık. Sayın Osman Gürün, Muğla gibi dünyanın göz bebeği olan, bir uçtan bir uca 450 km’lik yolu olan bir vilayete 275 Milyon liralık yatırım nedir? Hiçtir hiç. Bu Millet işini aşını geliştirmeli, Tarımını üretim artışıyla genişletmeli, dünya markası haline getirmeli. Turizmini sadece Dalyan’da, Marmaris’te, Bodrum’da, Günlük’te, Fethiye’de değil 13 ilçemizin tamamına yaymalı. Bunları yapmak için önce bilgi ve tecrübe gerekir, ne gibi? Ustaların ustası Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel yönetimlerdeki bilgisi ve becerisi gibi.
İkincisi arkasında hizmet kervanı olması gerekir. Ne gibi? Arkamızda bulunan bu çok saygı değer milletvekili arkadaşlarımız, ilçe başkanlarımız, il başkanlarımız, kadın ve gençlik kolları ve belediye meclis üyeleri gibi. Eğer arkanızda ekip yoksa tek başına bu işler olmaz, ben yaparım diyen yalan söyler. Aman ha milli irademizi yanıltmayalım, analizimizi iyi yapalım”
‘CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI İLE KAVGA ETTİN’
“Bir başka adayımız kendi bölgesindeki yağmur deşarj kanallarını halledememiş. Ama diyor ki ben Muğla’ya talibim. Değerli arkadaşlar siz ne demek istediğimi anladınız. Muğla öyle ya da böyle harcanacak bir vilayet değildir. Köşeye sıkıştıkları vakit diyorlar ki 17 yıllık Ak Parti Hükümeti bize ödenek vermedi. Ayıp ediyorsunuz, defterdarımız orda. Defterdarımız diyor ki 17 senede Muğla’ya getirilen ödenek yeni parayla 80 Milyar. Defterdarımız bir siyasi parti mensubu değil, kendisi orada öğrenmek isteyenler sorabilir. Sayın Osman Gürün hiç kaçamak yollara sapma, bu memleketi 1 milyara yakın bütçenle yönetemedin. Ya ne yaptın? Kendi CHP’li Marmaris Belediye Başkanınla kavga ettin. 3 sene Marmaris’e giremedin, kendi CHP’li Bodrum Belediye Başkanınla kavga ettin 2 sene Bodrum’a gidemedin. Fethiye’ye bir sefer gidiyordum diyor, Çiftlik’ten geri dönüverdin. O zaman sen 3 tane büyük ilçemize gitmedikten sonra bu Muğla’yı nasıl yöneteceksin?”
‘BEN BU MİLLET İÇİN DİLENCİ DE OLURUM’
“İzmir meydanda, Ataşehir meydanda, Edirne meydanda. Biz kendi ilimize bakalım Muğla meydan da. Gırtlağına kadar borç içinde. Önümüzdeki 5 yıl Osman Gürün’ün yatırım yapmasına, belediyelere yardım etmesine, projeleri hayata geçirmesine imkan ve ihtimal yok. Peki onun için yok da diğer 2 aday için var mı? Onlar için de yok, çünkü arkalarında ekip yok. Arkalarında Cumhurbaşkanı, arkalarında bilge adam Devlet Bahçeli, arkalarında milletvekilleri ve çok güzel teşkilat mensupları yok, paraları da yok para istemeye cesaretleri de yok. Ankara’ya git para iste dediğimiz zaman, ‘ben dilenci miyim’ diyor. Ben bu Millet için dilenci de olurum, Medine fukarası da olurum, yalvarırım yakarırım, yeter ki bu Milletin emanetini hakkıyla yerine getireyim”
‘20 KATRİLYON YATIRIM YAPILDI’
“Muğla’nın içinde bulunduğu bu zor dönemden kim çıkartır? Allah’ın izniyle iktidar çıkartır. Bakın Güllük’ten itibaren Bodrum körfezi, Yalıkavak, Marmaris körfezi, Dalyan, Ekincik, Ölüdeniz, Sarıgerme’de artık kanalizasyon ve arıtma tesisi olmadığı için denizimiz kirlenmeye başladı. Yapın bunları.Efendi ödenek gelmiyor. Cumhurbaşkanımız ne söyledi? Ben Muğla’ya eski parayla 20 katrilyon yatırım yaptım dedi. Siz bunları görmüyor musunuz arkadaş.? Demek ki görmüyorlar. Onun için değerli arkadaşlar biz onlara 31 Mart’ta neyin ne olduğunu göstereceğiz. Mademki onlar görmüyorlar bu Millet sandıkta onlara gösterecek.1 Nisan sabahı iktidarın aynı Köyceğiz’de, Seydikemer’de, Kavaklıdere’de olduğu gibi 13 ilçemizde de yeni bir bahar başlayacak. Hani onlar diyor ya 1 Nisan bahar olacak diye. Bu bahar Muğla’mız için olacak, ama kiminle Ak Parti ile CHP ile değil, gizli hesaplar yapanlarla değil, gizli ittifakçılarla değil Ak Parti ile Muğla’ya yeni bir güneş doğacak inşallah”.
‘ÖDENEKLER KISITLANMAYACAK’
“Ben Büyükşehir olarak kanunların verdi yetkiler çerçevesinde her ilçemizin hakkı olan ödenekleri asla kısıtlamayacağım. Osman Gürün’ün Fethiye’ye, Marmaris’e ve Bodrum’a yaptığı gibi hatta Ortaca ve Dalaman’a yaptığı gibi, paraları kasada tutmayacağım. Peki ne yapacağım ? Millete hizmet lazım hizmet. Sularımız yok, sularımızı getireceğiz. Yetersiz olan köylere yeni kaynaklar bulacağız. Duble yollar gibi bütün şehir içi yollarımızı da asfaltlayacağız yada yeniden parkeleyeceğiz. Köylerimizde, sokaklar arasında, meydanlarda, mahalleler arasında parke taşı olmayan köyümüz kalmayacak. İmar yerleşim planlarını yaptıktan sonra, imar planlarını hayata geçireceğiz. Köylerimizde mera, tarımsal araziler, zeytinlikler ayrı ayrı belirlenecek ve asla tarım alanlarımız betonlaştırılmayacak.”

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin