A+ A A-

 

İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, çiftçilere her yıl temmuz ayında yapılan destek ödemelerinin yıl sonuna gelinmesine rağmen halen ödenmediğini belirterek Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye soru önergesi yöneltti.

231118ergunciftci.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, çiftçilere yapılan destek ödemelerinin 2018 yılında gerçekleşmediğini belirterek Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin cevaplaması talebiyle TBMM’de soru önergesi verdi. Her yıl temmuz ayında yapılan çiftçiye destek ödemelerinin 2018 yılında verilmediğini ifade eden Ergun, 2018 yılının sonuna gelinmesine rağmen neden ödemelerin geciktiğini ve ödemelerin ne zaman yapılacağını sordu.
Ödemelerin gecikmesi nedeniyle Milas’ta da organik zeytin yetiştiricilerinin mağdur olduğunu belirten İYİ Parti Muğla Milletvekili Ergun’un, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından cevaplandırılması istemiyle verdiği soru önergesi şöyle: “Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2004 yılında kendi standardını oluşturmak üzere İyi Tarım Uygulamaları yönetmeliğini çıkarmıştır. Bu tarihten itibaren iyi tarım ve organik tarım uygulamaları çerçevesinde üretim yapan çiftçilere alan bazlı destek, düşük faizli kredi ve benzeri bazı destekler verilmektedir. Çiftçilere her yıl temmuz ayında ödenen destek ödemesi 2018 yılı içerisinde hala yapılmamıştır. Bu durum, Muğla'nın Milas ilçesinde organik zeytin yetiştiricileri ve iyi tarım uygulaması sayılan kollarda üretim yapan çiftçilerimizi birçok konuda mağdur etmektedir. Bu bilgiler çerçevesinde; sözü geçen destek ödemeleri neden gecikmiştir ve 2018 ödemesi ne zaman yapılacaktır?"

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin