A+ A A-

 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Milas İlçe Başkanlığına giderek Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulundu. Tokat, 2019 Yerel Seçimleri’nde yeniden Milas Belediye Başkanlığına talip olduğunu açıkladı.

191018tokat_cc47e.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Milas İlçe Başkanlığına giderek Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulundu. Tokat, 2019 Yerel Seçimleri’nde yeniden Milas Belediye Başkanlığına talip olduğunu açıkladı.
Muhammet Tokat, CHP Milas İlçe Başkanlığına giderek 2019 Mart seçimlerinde 3. kez Milas Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvuru yaptı.
Tokat, adaylık başvurusu öncesinde açıklamalarda bulundu.
Tokat’ın açıklamasının öncesinde, adaylık süreçleriyle ilgili CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe konuşma gerçekleştirdi.
CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe: “Hepinize öncelikle, aday adaylığı başvurunda gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. 1 Ekim 2018 tarihinde başlayan ve 19 Ekim 2018 saat: 17.00’de Meclis Aday Adaylığı ve Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurusu sonlandı. Şimdiye kadar tarafımıza gelen tek Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurusu Muhammet Tokat’ındır. Partimize katmış olduğu değerden dolayı Muhammet Tokat’a teşekkür ederim ve aday adaylığı başvurusunun hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.” dedi.
Tokat, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “CHP İlçe Hepinize çok teşekkür ediyorum. 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü, bu vesileyle bir muhtar oğlu olarak, beraber görev yaptığım tüm muhtarlarımızın gününü kutlarım. Tüm muhtarlara yürekten teşekkür ediyorum. Önemli parti değerimiz, Hasan Özkan’ı kaybettik. Özkan’ı rahmetle anıyorum. Bugünkü mutluluğumuza, bu acımız katıldı. Özkan’ı kaybettiğimiz için üzgünüm. Partimize yapmış olduğu tüm emek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Ruhu şad olsun. Bugün, partimize gelip Belediye Başkan Aday Adaylığı başvuru dosyasıyla müracaatta bulunacağım. Şunu özellikle belirtmek istiyorum, insanlar özel ve onurlu anlarında yanlarında birilerini görmek ister. Ben bu anlamda, şanslıyım. İşinizi, gücünüzü bırakıp benim sevincime ortak oldunuz. Bu benim için çok önemli bir onurdur. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”
“MİLAS’TA ORTAK AKIL İLE BÜYÜK SİNERJİ YARATTIK”
Milas Belediye Başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği icraatları aktaran Tokat, “2009’da çıktığımız yolda, yaklaşık 9,5 yılımızı geride bıraktık. Bu süre içerisinde, gerçekten topluma karşı ve Milas’a karşı sorumluluklarımız çerçevesinde çok önemli adımlar attık. Her şeyden önce ilçemizde, tüm kurumlarla her yönüyle ortak aklın doğmasında çok önemli katkılarımız oldu. Ortak akıl kültürünün geliştirilmiş olması, ilçemizde çok önemli bir sinerji yaratmıştır. Bunun ötesinde, alt yapısından üst yapısına kadar, eksikliği hissedilen bütün tesislerin yapılmasına, ilçemizin tanıtılmasına ve Milas’ın hak ettiği yere kavuşması konusunda önemli adımlar atıldı. 2009’da yola çıktığımızda, ilçe merkezinin belirli kısımlarında hizmet veriyorduk. 2014’te Muğla’nın Büyükşehir olmasının ardından kapanan belediyeler sonrasında geniş bir kırsal alana da hizmet vermeye başladık. Bu anlamda, 2009-2014 ayrı ve 2014-2019 ayrı bir sistem içerisinde geçti. Tabi 2014’ten sonraki süreçte; özellikle ilçe belediyelerinin karşı karşıya kaldığı ekonomik tablolar ve Türkiye’de kırsalı ve köyü en fazla olan Milas gibi ilçelerin 2020’ye kadar, kırsal mahallelerden vergi alma konusunda muaf olduğundan dolayı etkilenmesi ne yazık ki bizi etkiledi. Daha önceleri gösterdiğimiz performansı, son dönemde ekonomik nedenlerden kaynaklı olarak gösteremedik.” dedi.
“İMKANSIZLIKLAR İÇERİSİNDE HİZMET VERDİK”
Ekonomik tablodan dolayı, hedeflerini tam anlamıyla gerçekleştiremediklerini ifade eden Tokat, “Şu an geçiş süreci içerisinde, 18 mahalleden alınan vergi ile 132 mahalleye hizmet götürme gayreti içerisinde olduk. Bu tabi ki bütçesel olarak sıkıntı çekmemize neden oldu. Ama bu tabi ki geçiş dönemidir. 2020’de vergi muafiyeti kalktığında yani herkes vergi verir duruma geldiğinde, ekonomik tablolar da değişecek. 2009-2014 yılında koyduğumuz ilçemizle ilgili bazı hedefleri, ikinci dönemimizde değiştirmek zorunda kaldık. Çünkü Milas merkezde hedeflediğimiz bazı çalışmalarla ilgili, bazı alanlarda yetkiler bizden alındı ve Muğla Büyükşehir Belediyesine verildi. Araya beldeler ve köyler girdi bu nedenle, Milas merkezle ilgili olan sınırlı hedefler genişlemek durumunda kaldı. Bu süre içerisinde Milas, tarihi alt yapı sorununu çözdü. Tarihi bu alt yapı sorunun üzerine de tarihi üst yapı sorununu da çözdük. Seçimlerden sonra Büyükşehir’e devredildi ama yaklaşık 65 milyonluk alt yapı harcaması ve biliyorsunuz Milas’ın her tarafı kazıldı. Bunu düzeltmek için de üst yapıya 75 milyon lira civarında para harcandı. Sağlam alt ve üst yapı oluşturuldu ve modern bir çehre kazandırıldı. Bunun yanında beldelerimizde ve 114 eski köyümüzde, Milas Belediyesi olarak çok önemli çalışmalara imza attık. Bu 2014-2019 döneminde, imkânsızlıklara rağmen nasıl bir belediyecilik yapılır onu gösterdik. Milas Belediyesinin çok önemli bir sınavı oldu ve Milas Belediyesi bu konuda parmakla gösterilen ender bir belediye oldu. Bu kısıtlamalar ve imkânsızlıklar içerisinde, yoğun bir tempo çalışmasıyla önümüzü net olarak görememe konusunda bazı sıkıntılarımız da oldu. 2020’de bu kısıtlamalar kalktığında, Milas Belediyesinin bütçeleri daha sağlam zemine oturduğunda, önümüzün daha net görülmesi için imkânlar sağlandığında, ne gibi hizmetler yapabileceğimizin işaretlerini de bu dönemde insanlarımıza göstermiş olduk. Bize gösterilen bu özen ve güvene teşekkür ediyoruz.” diye kaydetti.
“VERGİ ALMAYA BAŞLAYINCA DURUM DÜZELECEK”
Kırsal mahallelerden vergi muafiyetinin kaldırılması sonrasında daha güçlü bir şekilde hizmete devam edeceklerini dile getiren Tokat, “2019 Mart ayında yapılacak olan Milas Belediye Başkan Adaylığına, tekrar bugün itibariyle müracaat etmiş bulunuyorum. Önümüzde, yapacak daha çok işimiz var. Tabi ki özellikle yıllarca hizmet alamamış kırsal mahallerimizde, hizmet vermeye devam edeceğiz. Kırsal mahallelerimizde, hizmet verdikçe köylerimizden gelen istekler de değişmeye başladı. Daha farklı taleplerle, karşımıza geliyorlar. İnsanlarımızda umutlar doğdu. Her şey aynı anda bitecek değil, planlamalar yapıldıkça önümüzdeki günlerde alt yapı da dâhil eksikliklerimizi tamamlayacağız. Talepler gerek İlçe Belediyesi gerekse, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından talepler yerine getirilecek. Ben, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür ediyorum. Milas, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihinin en büyük yatırımlarını aldı. Yaklaşık, 400 milyon civarında yatırım geldi. Tarihin en önemli projesi ve Türkiye’deki en büyük alt yapı projesi, seçimlerin ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlandı. Muğla Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanlarında düzenlenmeler yapıldı ve büyük yatırımlar geldi. Önümüzdeki dönemde, tekrar Milas Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi yeniden işbirliği ve koordinasyonla çalışacaktır. İlçemize hizmet vermeye devam edeceğiz. İhtiyaçlarımızı ve eksikliklerimizi belirlemiş durumundayız ve önümüzdeki dönemde bunları planlı şekilde gerçekleştireceğiz. Halkımızı, önümüzdeki dönemde yönetmek için tekrar Milas’tan bunu talep ediyoruz. Bu amaçla 3. kez Belediye Başkanlığı Aday Adaylığına başvurmuş bulunuyorum. Milas halkına, çalışma arkadaşlarıma ve herkese, destekleri için teşekkür ediyorum. Sizler bize güven gösterdiniz, bizler bunu boşa çıkarmamak ve yüz akı olmak için bizde elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bize emanet edilen kurumumuzu, hiçbir zaman bertaraf etmeyeceğiz ve güveninizi boşa çıkarmayacağız. Önümüzdeki dönemde alt yapı ve üst yapının büyük bir kısmını halletmiş bir belediye olarak, daha önemli hedeflere koşacağız.” şeklinde konuştu.
“GENEL MERKEZİN SEÇTİĞİ DEĞİL…”
Tokat, Genel Merkez’in değil sandık seçimiyle CHP’nin başkan adaylığının belirleneceğine dikkat çektikten sonra, “Bugün adaylık başvurusu için son gün. Hem partililerimize ve hem de halkımıza bu konuda güvenimiz tamdır. Bu konuda partili arkadaşlarımıza özellikle seslenmek istiyorum; Genel Merkezimiz ne şekilde karar verirse versin, biz Milas olarak önümüzdeki süreçte seçimlerde aday olarak çıkartacağımız arkadaşlarımızı sandıkla belirleyeceğiz. Ben dâhil meclise veya başkanlığa aday olan her arkadaşımız, Genel Merkez kararı ne olursa olsun sandığa gidecek. Bu konuda arkadaşlarımıza ve partimize, yürekten güveniyorum. Eğer partim sandıkta bu görevi tekrar bana verirse, bu konuda merkezden en ücra kısımlara kadar hizmet vereceğim. Bu konuda halkıma güvenim ve inancım tamdır. Kendimi ve arkadaşlarımı, Milas halkının şefkatli kucağına emanet ediyorum. Başarı hepimizin olsun arkadaşlar. Milas halkı en iyisini takdir edecektir. Buna inancım tamdır. Bu adaylık sürecinde, başvuruda bulunan partimizden veya diğer partilerden arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Milas için hep birlikte el ele verelim. Önemli hizmetlere, imza atalım. Bu duygularla, adaylığımız partimize ve Milas’a hayırlı olsun.” diyerek kürsü konuşmasını tamamladı.
Tokat, konuşmasının ardından Milas Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu dosyasını, CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe’ye teslim etti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin