A+ A A-

 

AK Parti Milas İlçe Başkanlığının ev sahipliğinde düzenlenen organizasyonda, AK Parti Mahalle Başkanları Tanışma Toplantısı ve AK Parti’nin 17. kuruluş yıldönümü coşkuyla kutlandı. AK Parti’nin 17. kuruluş yıldönümü kutlayan AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar; gerçekleştirilen etkinlikte Milas Belediyesini sert sözlerle eleştirerek, Milas Belediyesinin sürekli borçlandığını ve borçlarını borç yaparak kapatmaya çalıştığını ifade etti.

150818borc.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
AK Parti Milas İlçe Başkanlığı, Milas Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlediği etkinlikte AK Parti’nin kuruluşunun 17. yıldönümünü kutladı. Kutlamaların ardından AK Parti Mahalle Başkanları Tanışma Toplantısı gerçekleştirildi.
Dün saat 14.00’te Milas Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, AK Parti Milas Gençlik Kolları Başkanı Kadir Bingöl, AK Parti Milas Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir, AK Partili Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Milas İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
“AK PARTİ’NİN 17. YILI KUTLU OLSUN”
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından toplantıya geçildi.
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, AK Parti’nin 17. yılını kutlayarak şunları kaydetti: “Değerli partililerimiz ve kıymetli basın mensupları, hepiniz mahalle başkanları tanışma toplantımıza hoş geldiniz. Bugünün, bizim için ayrı bir önemi olduğundan söz ederek başlamak istiyorum. Bugün, milletin sevdası partimizin 17’inci kuruluş yıldönümü. Kurucu liderimiz, genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde ilmek ilmek örülen davamız bugün gelinen noktada, ülkemizi dünya devleri ligine doğru hızla taşıyor.
Her ne kadar tehditleriyle bizlere diz çöktürmeye de çalışsalar başaramayacaklar. Onlar halen önlerinde diz çöken eski Türkiye var sanıyor. Türkiye, arkasına milletimizi alan cumhurbaşkanımızla aslan gibi kükremekte, ekonomik oyunları bir bir bozmaktadır. Görüyorsunuz, son günlerde teröristlerle işbirliği yapan bir papaz üzerinden ülkemiz zora sokulmak isteniyor. Cumhurbaşkanımız ve ekibinin kararlı duruşuyla, aldıkları önlemlerle dolar hızla düşmeye devam ediyor. Bu saatler itibariyle 6 lira seviyesine indi, inmeye de devam ediyor. Bugünlerde tek bir şeye ihtiyacımız var; çalışmak. Birlik beraberliğimizi bozmaya çalışanlara, aynı gemide olmadığımızı iddia edenlere kulak asmayın. Evimizde, işimizde kullandığımız ürünlerde bugün olduğu gibi yarın da yerli malı olarak kullanmaya devam edelim. Paramızda oluşan değer kaybını tolere etmek için döviz hesaplarımızı TL’ye çevirelim. Büyük, küçük demeden bu savaşı önemsemeliyiz.”
“EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZİN MAAŞLARINI ÖDEYEMİYORLAR!”
Başkan Acar, konuşmasında Milas Belediyesini sert sözlerle eleştirdi. Milas Belediyesinin, işçilerin maaşlarını dahi ödeyemediğini ve sürekli borcu, borçla kapatmaya gittiğini ifade eden Başkan Acar, “Bildiğiniz gibi, 24 Haziran seçimlerinin üzerinden yaklaşık 2 ay geçti. Bu seçimlerden de girdiğimiz her seçim gibi partimiz ve cumhurbaşkanımızla birlikte zaferle ayrıldık. İlçemiz Milas’ta da sizlerin desteğiyle oylarımızı 2 bin civarında artırarak, istediğimiz sonuçlar olmasa da ikinci parti olarak çıktık. Bu, bizim için büyük bir sınavdı. Her birinize, seçimde sunduğunuz katkı nedeniyle teşekkür ediyorum. Şimdi önümüzde 2019 yılı mart ayında yapılacak yerel seçimler var. Milas Belediyesinin hali ortada. Neredeyse her meclis toplantısında borçlanma yapılıyor. Borçlandıkları gibi, maaşları da ödeyemez hale geldiler. Borcu borçla kapatmaya çalışıyorlar.” diye kaydetti.
“KIRSAL MAHALLELERDE SATMADIK YER BIRAKMADILAR!”
Milas’ın sorunlarını çözmek için 2019 yerel seçimlerinde, Milas’ı AK Belediyecilik anlayışıyla tanıştırmak istediklerini belirten Başkan Acar, “Bu arada, sizler çok daha yakından biliyorsunuz. Kırsal mahallelerimizde satmadık yer bırakmadılar. Özelleştirme gibi, dünyanın kabul ettiği ve her yerde uygulanan ekonomik sisteme bile karşı çıkarken, bunlar pervasızca topraklarımızı, zeytinliklerimizi sattılar. Medyada görüyoruz, her gün yapılması gereken, temel işleri bile, büyük bir marifetmiş gibi anlatıyorlar. Sokakların, emekçi kardeşlerimizce temizlenmesini bile reklam edebilecek kadar küçüldüler. Zaten CHP belediyeciliği de budur. Yine medyada görüyoruz. Bazı yerlerde çöpler bile toplanmıyor. Yakında Milas sokaklarını çöp dağı olarak görmemiz an meselesi. Yine emekçi kardeşlerimizin özverisiyle, çok şükür ki bu manzarayla karşılaşmıyoruz. 2019’da, büyük bir borçla devralacağımız Milas Belediyesini kazandığımızda bu sorunları tek tek çözüp, tüm çalışanlarımızın maaşlarını zamanında almalarını sağlayacağız.” şeklinde konuştu.
DOĞALGAZ, TOKİ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ
Milas’a doğalgaz kazandırmayı hedeflediklerini ve Milas’a yeni bir TOKİ müjdesinin kapıda olduğunun altını çizen Başkan Acar, “Biz Milas’a büyük projeler kazandırıyoruz. Görüyorsunuz, yeni hastanemiz hızla yükselmekte, öğrenci yurdumuz bu yıl 500’ü aşkın üniversite öğrencisini ağırlayacak. Veteriner fakültemiz de bu yıl öğrenci alımına başladı. 20 hekimli ağız diş sağlığı merkezimizin Milasımıza kazandırılması için vekillerimizle birlikte çalışıyoruz. İlçemizin önemli bir beklentisi olan TOKİ için de çok yakında size müjdeli haberi vereceğiz. Doğalgaz için de vekillerimiz aracılığıyla girişimleri başlatıyoruz. Bu seçimleri kazanmak için her zamankinden daha üstün bir performansla çalışacağız. Bu süre zarfında sık sık bir araya gelerek, yol haritamızı konuşacağız. Yeni dönemde etkili bir iletişim sağlamayı amaçlıyoruz. Her birinize katılımlarınız nedeniyle teşekkür ediyorum. Şimdi, partimizin zaferlerle dolu 17’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle hazırlanan pastayı keseceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.
Başkan Acar’ın konuşmasının ardından AK Parti’nin 17. kuruluş yıldönümü vesilesiyle özel yapılan pasta kesildi. Kutlamanın ardından AK Parti Mahalle Başkanları Tanışma Toplantısı’na geçildi.
Karşılıklı görüş ve önerilerin ardından toplantı son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin