A+ A A-

 

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, Bakanlık ziyaretlerine devam ediyor. Demir ve Gökcan, ziyaretleri kapsamında Muğla’nın taleplerini ilgili birimlere ilettiler.

270718bolge.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Muğla bölgesinin taleplerini çözüme kavuşması için ilgili birimlere ileten, AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, Bakanlık ziyaretlerini sürdürüyor.
Demir ve Gökcan; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u makamlarında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan ve Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir’in de katıldığı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yapılan görüşmede; Kıyı Kanunundan dolayı imar planı yapılamaması, İlimizde bulunan korunan alanların aynı zamanda ÖÇK, Milli Park, Sulak Alan, Arkeolojik Sit, Tabiat Parkı, Kentsel Sit v.b olduğundan dolayı kurumlar arası yetki karmaşası yaşanması, sit alanları ve imar barışı gibi konular ele alındı.
Gökcan ve Demir, ÖÇK ve sit alanlarından kaynaklı olarak Muğla’da imar sorunu ve konut açığı yaşandığını belirterek; Bakan Kurum’a Muğla’mızın özel bir il olduğunu ve özellikle imar ve yapılaşmada ciddi sorunlar yaşandığını, hemşerilerimizin bu sorunlarının çözümü için destek istediklerini ifade etti.
İmar barışı ile vatandaşların önemli bir sorununun çözüldüğünü, bu durumun hem vatandaşın hem de devletin yararına olduğunu söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; ancak kaçak yapılaşmalara ve fırsatçılara asla izin verilmeyeceğini vurguladı.
KÜLTÜR BAKANINI ZİYARET ETTİLER
Kültür ve Turizm Bakanına yapılan ziyarete; Gökcan ve Demir’in yanı sıra Muğla AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan ve Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ile Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz de katıldı.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’la yapılan görüşmede Gökcan ve Demir; Muğla’nın Dünya turizminde hak ettiği noktaya gelebilmesi ve marka değerinin daha da artması için ciddi projelere ve daha etkin bir tanıtıma ihtiyaç duyulduğunu, bu konuda Bakan Ersoy’dan destek istediklerini ifade etti.
Sayın Bakanımızın, hem sahayı hem devleti iyi bildiğini vurgulayan Gökcan ve Demir; “Bakanımızı Muğla’ya davet ettik, kendileri bir iki hafta içinde Muğla’yı ziyaret edecek ve ilimizde ilgili tüm kurum ve kuruluş temsilcileri ile bir toplantı yaparak, Muğla’ya destek olacak.” şeklinde konuştu.
“TOKİ BAŞKANIMIZLA PROJELERİ GÖRÜŞTÜK”
TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’ı da Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan ve Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ile birlikte ziyaret eden Gökcan ve Demir, TOKİ Başkanıyla Muğlamız adına çok verimli ve yararlı bir görüşme yaptıklarını belirterek; “İlimizde devam eden ve planlanan projeleri ele aldık. İhtiyaç duyulan ilçelerimizde de TOKİ projeleri geliştirilmesini görüştük. Köyceğiz ve Kavaklıdere ilçelerimizde planlanan projeler üzerinde mutabık kaldık. Menteşe’de devam eden konutların da en kısa sürede tamamlanarak hak sahiplerine teslim edileceği müjdesini veriyoruz” dedi.
AK Parti Muğla Milletvekilleri Gökcan ve Demir; ekonomik, sosyal ve kültürel alandaki yatırımlara öncelik ve büyük önem verdiklerini belirterek, Muğla’nın daha da gelişmesi, yatırım ve hizmet anlamında daha fazla pay alması için büyük çaba harcadıklarını ifade etti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin