A+ A A-

“Çayırlı’ya yapılan hareket bana yapılmıştır”

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, basın toplantısı düzenleyerek geçtiğimiz günlerde Milas’taki siyasi partilere gerçekleştirilen ziyaretler sırasında yaşanılan üzücü bir olayı paylaşarak, “MHP Milas İlçe Başkanlığı’na düzenlediğimiz ziyaret sırasında Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Çayırlı’nın parti binası alınmadığını sonradan üzülerek öğrendik. Üzüntümüzü ilgili ilçe başkanını arayarak ilettik. Başkan Yardımcımız Çayırlı’ya yapılan hakaret bana yapılmıştır, kurumumuza yapılmıştır” dedi.

“Çayırlı’ya yapılan hareket bana yapılmıştır”

Ayni ve nakdi yardıma ihtiyaç var

Türk Kızılay’ı Milas Şube Başkanı Ayşegül Semerci Güneş, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı makamında ziyaret etti.

24012020aynivenakdiyardimaihtiyacvar.jpg

Özbilge güven tazeledi…

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Milas Şubesi genel kurulunda Akif Özbilge çoğunluk oyuyla güven tazeledi.

28012020ozbilgeguventazeledi.jpg

7 proje ile büyük başarı

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, geçtiğimiz yıl hazırlanan 7 projenin desteklemelerden faydalandığını belirterek, “2019 yılındaki 5 teknik destek döneminin tamamında 5 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2 Rehberlik Araştırma Merkezi olmak üzere toplamda 7 projemiz destek almaya hak kazandı” dedi.

24012020projelerlebuyukbasari.jpg

“Sahte gıda üreten firmalara ağır cezalar geliyor”

Bal Aromalı Şurup ile ilgili çalışma başlatıp, çalışmaları kapsamında Milas’a bağlı Fesleğen Mahallesinde bal üretimi yapan çiftçilere bir araya gelen AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz, insanların hayatlarını tehlikeye sokan gıdaların piyasaya sürülmesi ile ilgili planlanan yasa tasarısına göre yasağa uymayan firmaların sektörden men edileceğini ve hapis cezası ile cezalandırılacağını açıkladı.

24012020sahtegidauretenlereceza.jpg

TAGEM tarafından desteklenen projenin ilk toplantısı gerçekleşti

Milas ve Yatağan ilçelerinde yürütülecek olan, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin yürütücülüğünde, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) Ar-Ge Destek Programı kapsamında desteklenen ‘Aydın Beşparmak Dağlarında Geleneksel Sığır Yetiştiriciliğinin Alternatif Üretim Sistemi Olarak Akreditasyonu Araştırmaları-1’ adlı projenin başlangıç toplantısı Senato Salonu'nda gerçekleşti.

24012020tagemtoplantisiyapildi.jpg

Muhtarlar Federasyonu’ndan ziyaretler

Muğla İli Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hayrettin Akay, Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi - Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban ve yönetim kurulu üyeleri Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ile Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı makamında ziyaret etti.

28012020MuhtarlarFederasyonundanziyaretler.jpg

Muğla’ya 17 yılda 7 baraj, 2 gölet

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Mevlüt Aydın, son 17 yılda Muğla’ya inşa ettikleri 7 baraj ve 2 gölet ile tarımsal faaliyetlerin gelişmesine önemli katkı sunduklarını açıkladı. Aydın, Milas ilçe merkezi ile Beçin Mahallesi'ne yılda 5 milyon metreküp içmesuyu sağlamak üzere içme suyu tesisi inşaatlarının devam ettiğini ifade etti.

2201202017baraj2golet.jpg

Banyoda vurulmuş halde bulundu

Milas’ın Beçin Mahallesi’nde bir kadın evinde ölü bulundu. Silahla başından vurulmuş olan kişinin intihar ettiği iddia edildi.

22012020intihar_a56f5.jpg

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin