A+ A A-

 

2017-2018 eğitim-öğretim döneminin sona ermesiyle birlikte Milas’ta öğrenim gören 23 bin öğrenci için tatil dönemi başladı.

080618tatil_a7fe7.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol
18 Eylül’de başlayan 2017-2018 eğitim-öğretim yılı, dün yapılan karne törenlerinin ardından sona erdi. Eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Milas’ta okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören 176 eğitim kurumunda yaklaşık 23 bin öğrenci için tatil dönemi başladı.
Milas’ta 2017 - 2018 eğitim-öğretim yılı dönem sonu karne dağıtım töreni, protokol üyelerinin de katılımıyla; Gümüşlük Anaokulu’nda başladı. Bu yıl ilk mezunlarını veren Gümüşlük Anaokulu’nu ziyaret eden Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Gümüşlük Mahalle Muhtarı Tahsin Dırama ve okul müdürleri; öğrencilere karnelerini verdi.
Tamamı öğrenciler tarafından yapılan resim ve el işi sergisini de ziyaret eden protokol üyeleri, anaokulu öğrencilerinin hazırladığı gösterileri de büyük bir mutlulukla izledi.
Anaokulunun ardından Gümüşlük İlkokulu ve Ortaokulunda devam eden tören kapsamında öğrencilere karnelerini veren Milas Kaymakamı Eren Arslan, “Tatil bugün itibariyle başladı. Bol bol dinlenin. Ödeviniz yok ama çok kitap okuyun. En çok kitap okuyan öğrenciye büyük bir sürprizimiz olabilir.” şeklinde konuştu.
Düzenlenen karne töreni, hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından son buldu.
17 EYLÜL’DE DERS BAŞI YAPILACAK
2018-2019 eğitim-öğretim yılı birinci dönemi 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak ve 18 Ocak Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili ise, 21 Ocak ve 1 Şubat tarihleri arasında yapılacak. İkinci dönem ise 4 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve 14 Haziran Cuma günü sona erecek.
LGS SONUCU 26 HAZİRAN’DA AÇIKLANACAK
Bu yıl ilk kez düzenlenen Liseye Geçiş Sınav (LGS) sınav sonucu için geri sayım başladı. Ortaöğretimi sona erip lise eğitimine geçeceklerin merakla beklediği LGS sınavı 2 Haziran Cumartesi günü itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlendi. Buna göre 2 Haziran 2018 tarihinde iki oturum halinde gerçekleştirilen LGS (Liseye Geçiş Sınavı) sonuçları, 26 Haziran 2018 tarihinde öğrenci ve velilerin erişimine açılacak.
YKS 30 HAZİRAN’DA
2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sona ermesinin ardından liseli öğrenciler, üniversiteye girebilmek için YKS’de ter dökecek.
Üniversiteye giriş sınavı olarak uygulanacak olan YKS ve TYT, 30 Haziran'da gerçekleştirilecek. Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'nde Türkçe temel yeterlilik testindeki 40 soruya ek olarak 20 Sosyal Bilimler (Coğrafya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Felsefe, Tarih) sorusu, Temel Matematik testindeki 40 soruya ek olarak 20 Fen Bilimleri sorusu (Biyoloji, Fizik, Kimya) olmak üzere toplam 120 soru yer alacağı kaydedildi. Soru başına düşen sürede herhangi bir değişikliğe ve kısıtlamaya gidilmediği belirtilen açıklamada, soru sayısı dikkate alınarak sınav süresinin 135 dakika olarak belirlendiği kaydedildi.
Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; Milas’ta bulunan tüm okul idarecileri ve eğitim uzmanları, psikologlar, anne-babalar için “Çocuğunuzun karne notlarını değerlendirmeyin” uyarısında bulundu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin