A+ A A-

 

Türkiye İş Bankası Milas Şubesi, karnesini alan öğrencilere kitap hediye etti. Öğrenciler, karne hediyesi kitaplarını almanın mutluluğunu yaşadı.

090618kitap.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Türkiye İş Bankası Milas Şubesi, karnesini alan ilkokul ve ortaokul öğrencilerine kitap hediye etti.
Karnesini alan öğrenciler, İş Bankası Milas Şubesi’ne koşarak karne hediyesi kitaplarını aldı.
İş Bankası Milas Şube Müdürü İsmail Avcı, bu yıl 11. kez gerçekleştirilen etkinlikle ilgili şunları kaydetti: “Çocuklarımızın nitelikli kitaplarla buluşturulması, okuyan, çok açılı düşünebilen ve sorgulayan gençlerin sayısının artması, eğitimde fırsat eşitliğinin oluşmasına katkıda bulunulmasının sağlanması amaçlarıyla 2007-2008 öğretim yılı sona ererken ‘Karneni Göster, Kitabını Al’ kampanyası başlatılmıştır. Kampanya ile 10 yılda toplam 12 milyon kitap ilköğretim öğrencileriyle buluşturulmuştur. 11.kez gerçekleştirilecek olan kampanyamız ile ilkokul ve ortaokul öğrencilerine doğal yaşam, dünyamız, evren konularının yanı sıra bilim ve teknolojiye dair kısa, öğretici bilgilerin yer aldığı ‘Robotlar Hapşırabilir mi? - Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı’ armağan edilecek, böylece bu yıl da 1 milyon öğrenci 1 milyon kitapla buluşturulacaktır.
Her yıl olduğu gibi görme engelli öğrenciler için Braille alfabesi ile de baskı yapılmış olup, bu kitaplar görme engelli öğrencilere hizmet veren okulların kütüphanelerine Şubemizce iletilecektir. Ayrıca, kampanyamız dâhilinde Yatılı Bölge Ortaokullar! Sevgi Evleri, Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevleri ile Çocuk Eğitimevleri’nde barınan çocuklara da kitap armağan edilecektir.”
Avcı, öğrencilere hediye edilen kitabın onlara çok şey katacağını ifade ettikten sonra sözlerini şöyle tamamladı: “Bankamızın kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.’ sözleriyle önemini vurguladığı bilim ve teknolojik gelişmelerde mesafe almayı sağlayacak en önemli unsur dünyamıza, doğaya ve evrene dair bilinmeyenleri keşfetme ve merak duygusudur. İnsanoğluna fayda sağlayan tüm adımlar; bilim insanlarının olaylara, nesnelere merakla yaklaşarak, neden, nasıl, ne zaman gibi sorular sorarak, bilimsel yöntemlerle gerçek bilgiye ulaşma çabaları sonucu atılmıştır. Bu yılki karne kitabı; hayatın devamlılığı için dünya ve doğa ile bağlarını anlayan; bilimi ve hızla gelişen teknolojiyi, doğanın korunması, sürdürülebilir bir geleceğin yaratılması için kullanacak çocuklarımıza destek olmak amacıyla oluşturulmuştur. Doğal yaşam, dünyamız, evren konularının yanı sıra bilim ve teknolojiye dair kısa, öğretici bilgilerin yer aldığı kitabın; çocukların merak etme, sorgulama, araştırma becerilerine katkı sağlayacağı değerlendirilmiştir.Geleceğimizin teminatı ve göz bebeğimiz çocuklarımızın, bu yıl dağıtılan, ‘Robotlar Hapşırabilir mi? - Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabını’ okurken dudaklarında oluşacak gülümsemenin, bir ömür boyu sürmesi umuduyla, tüm çocuklarımıza sağlık içinde geçirecekleri bir yaz tatili dileriz.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin